Pixabay.com
Pixabay.com

Wczoraj około godziny 11.35, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju otrzymał zgłoszenie o kradzieży, do której doszło w jednym z jastrzębskich sklepów. Z relacji pracownika ochrony wynikało, że młode dziewczyny ukradły alkohol. 14-latka przekroczyła linię kas, mając przy sobie butelkę wódki o wartości około 90 złotych, natomiast 17-latka miała przy sobie alkohol o wartości około 70 złotych. Młode dziewczyny zostały zatrzymane i przekazane policjantom.

- 17-latka znana była już policjantom z licznych kradzieży sklepowych, w związku z tym została poinformowana o skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenie - informuje asp. Halina Semik.

14-latka w obecności mundurowych oraz przybyłej matki zachowywała się arogancko, lekceważąco podchodziła do wykonywanych czynności przez stróżów prawa oraz przez cały czas była rozbawiona całą sytuacją. 

Wkrótce o losie nieletniej zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Komentarze

  • SzaryObywatel76 24 listopada 2021 18:02Mamy przykład bezstresowego wychowania pokolenia "mi się należy". Aż się prosi o średniowieczne kary - 20 batów na d..ę i 10 na rękę - i to publicznie na rynku. A jeśli tak się zachowywała wobec matki - to też świadczy o złym wychowaniu przez matkę. Ale takie mamy chore prawo - jak rodzice chcą przyłożyć pasem - to już jest przemoc i od razu "niebieska karta"...

Dodaj komentarz