Foto: TVP.
Foto: TVP.

Już pierwszy występ rybniczanina w programie The Voice of Poland zachwycił jurorów. Wystarczyła dosłownie chwila, by podczas przesłuchań w ciemno jurorka Sylwia Grzeszczak odwróciła się i dała szansę Rafałowi na dalszy występ w programie. Chwilę później, dołączył do niej Marek Piekarczyk. W pierwszym występie rybniczanin zmierzył się z prawdziwym klasykiem. Zaśpiewał utwór "Bo jesteś ty", Krzysztofa Krawczyka. 

- Zależało mi na przekazie słów utworu, nie zaś na moich wokalnych popisach - mówi Rafał, który wydaje się być bardzo skromną osobą, choć jak dodaje, lubi także zaszaleć i potańczyć na scenie.

Taką pozytywną energią i niebywałym talentem rybniczanin trafił do ćwierćfinału programu, w którym wykonał utwór z repertuaru Steviego Wondera, "Lately". Swoim wykonaniem, 25-latek z Niedobczyc znów oczarował publiczność w studiu i przed telewizorami. Pod dużym wrażeniem byli także jurorzy. Widzowie dali mu przepustkę do półfinału.

- Tyle odcieni i barw. Szalenie dobrze mi się ciebie słuchało. Jestem pod wielkim wrażeniem. Nie przejmuj się komentarzami innych ludzi i idź przed życie z otwartym sercem - mówiła podczas jego ostatniego występu jurorka Justyna Steczkowska.

Życie poza muzyką

Oprócz muzyki, która niewątpliwie stanowi jego główną pasję, Rafał chętnie jeździ na nartach. Zawodowo jest specjalistą do spraw jakości w firmie Automotive, zajmującej się produkcją elementów karbonowych do samochodów klas premium. Jest także inżynierem i absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania Ochrony Pracy w Katowicach.

„Jestem bardzo zwyczajnym chłopakiem"

Mimo niebywałego sukcesu, który rybniczanin osiągnął już w programie, nie bierze pod uwagę tego, że mógłby wygrać. Uważa, że konkurencja jest zbyt duża.

- Przychodząc do programu modliłem się o to, żeby chociaż jeden fotel się odwrócił. Więc jeżeli mówimy tutaj o wygranej, to doceniam już sam fakt, że jestem w odcinkach na żywo. Przede mną półfinał. Nigdy nie spodziewałem się tego, że dojdę tak daleko, i że telewidzom moja osoba spodoba na tyle, by na mnie zagłosowali. Moim zdaniem wygrana nie jest w zasięgu moich rąk - przyznaje z pokorą. 

Już 27 listopada, na antenie TVP2 o 20:00, trzeci odcinek live, który będzie półfinałem 12. edycji „The Voice of Poland”. Trzymamy kciuki za Rafała!

Komentarze

Dodaj komentarz