fot. Dominik Gajda
fot. Dominik Gajda

Podczas konferencji prezydent Piotr Kuczera dziękował młodzieży za zaangażowanie:

- Dzisiaj to jest coś, co jest bezcenne. Młody człowiek, który ma cały zestaw obowiązków szkolnych, dodatkowo chce angażować się na rzecz swojej społeczności szkolnej, ale też swojej generacji w pewien sposób – zwracał uwagę prezydent.

Podkreślał również, że Młodzieżowa Rada Miasta to ciało samorządowe.

- To będzie doświadczenie, które pójdzie z Wami przez życie. Świadomość tego, że samorząd jest czymś ważnym, czymś twórczym, czymś co jest w pewnym sensie esencją naszych małych ojczyzn; to doświadczenie Młodzieżowej Rady Miasta w Was po prostu jest – mówił Piotr Kuczera.

Prezydent życzył młodzieży, aby ich zaangażowanie i chęć do działania na rzecz społeczności przez cały czas były tak silne jak do tej pory.

- Niektórzy poeci pisali o umiłowaniu ojczyzny, zaś ja was bardzo proszę, żebyście w sposób szczególny umiłowali tą, która jest nam najbliższa, czyli miasto Rybnik – podsumował Piotr Kuczera.

Po zakończeniu oficjalnej części konferencji, uczestnicy mieli okazję wysłuchać wystąpienia gościa specjalnego, Grzegorza Głupczyka, który mówił o prospołeczności.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz