Zdjęcie poglądowe.
Zdjęcie poglądowe.

- 33 łóżka czekają na pacjentów z borykających się z zakażeniem wirusem SARS CoV-2 na odwieszonym po pięciu miesiącach oddziale wewnętrznym z pododdziałem nefrologii, który został przekształcony w oddział COVID-owy. Kolejnych 16 łóżek przygotowaliśmy na chirurgii ogólnej - podkreśla Maciej Kołodziejczyk, rzecznik prasowy WSS nr 3 w Rybniku.

Od poniedziałku, w rybnickiej placówce działa już sześć łóżek OIOM-owych dla pacjentów, którzy najciężej przechodzą koronawirusa.

- Taka była konieczność ze względu na sytuację epidemiczną w regionie – wyjaśnia Ewa Fica, dyrektor WSS nr 3 w Rybniku. – Dzięki zaangażowaniu personelu medycznego naszej placówki udało nam się uruchomić je szybciej niż planowaliśmy. 

W sumie, w rybnickim szpitalu funkcjonuje 55 łóżek covidowych. Szpital nie wyklucza jednak, że liczba ta w najbliższych tygodniach będzie zwiększana.

- Jesteśmy na to przygotowani. Naprawdę nasza kadra medyczna stanęła na wysokości zadania i za to bardzo im dziękuję. Dziś, po doświadczeniach z pierwszej fali koronawirusa, wiemy z czym się mierzymy i wiemy jak trudne czeka nas wyzwanie – przekonuje dyrektor Fica. 

Jak podkreśla dyrektor rybnickiej placówki, najprawdopodobniej nie dojdzie do zawieszania kolejnych oddziałów i przekształcania ich w miejsca dla pacjentów z covidem. Szpital ma świadomość, że Polacy chorują nie tylko na koronawirusa.

Komentarze

  • stanic 01 grudnia 2021 19:38Szkoda że to zdjęcie poglądowe...........

Dodaj komentarz