Materiały prasowe Łukasz Trybuś, Denis Polednik i Franek Żołneczko (z medalami). Z lewej wójt Jejkowic Marek Bąk, z prawej prezes PZSkat Krzysztof Kołodziejczyk

W rywalizacji wzięło udział 92 seniorów (płci męskiej oczywiście), dwanaście pań i czterech juniorów. Rywalizacja była zacięta do ostatniego rozdania zwłaszcza w grupie seniorów, bo też i zawodnicy zjawili się doborowi. Dwa pierwsze miejsce na podium obstawili przedstawiciele klubów z okręgu katowickiego. Trzecią lokatę wywalczył Jan Gomola z TKKF Relaks Wodzisław, który zgromadził 3575 pkt. Utytułowani gracze z naszego regionu zajęli odległe miejsca. Przykładowo Jerzy Kwaśniak (Asy Wisus Żory, mistrz Polski w klasie open 2015) uplasował się na piętnastej pozycji, ugrawszy 3456 pkt. Bogdan Gawron (też Asy Wisus, drugi wicemistrz Polski seniorów 2018), był 50. z dorobkiem 2815 pkt. Ewald Paulus (Silesia Rybnik), były wielokrotny mistrz Polski seniorów, zajął dopiero 87. pozycję z dorobkiem 1812 pkt.

W klasie kobiet triumfowały panie z klubów katowickich i tyskich. Jedyną przedstawicielką naszego regionu na tych mistrzostwach była Iwona Bojdoł z Piasta Leszczyny, która wywalczyła szóstą lokatę z dorobkiem 3088 pkt. Pięknie zaprezentował się natomiast wspomniany Denis Polednik z Krojca Krzyżanowice, który wygrał swoją klasę juniorską, ugrawszy 3455 pkt, a takiego wyniku nie powstydziliby się doświadczeni zawodnicy. Dodajmy, że to już drugi mistrzowski tytuł ambitnego 14-latka. Pierwszy zdobył w 2019 roku. Teraz na drugim miejscu uplasował się 12-letni Franek Żołneczko (Dąbki Orzesze-Mościska), który zdobył 1560 pkt. Trzecia lokata przypadła 17-letniemu Łukaszowi Trybusiowi z Fortecy Świerklany, który zdobył 1164 pkt. Dodajmy, że Łukasz także już miał jeden tytuł wicemistrza kraju w swojej grupie, a wywalczył go w 2017 roku.