KMP Rybnik.
KMP Rybnik.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 8.00 na ulicy Kotucza w Rybniku. Dyżurny z rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który jechał całą szerokością jezdni i stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. 

- Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych dzięki reakcji kobiety, która natychmiast zadziałała i zabrała kluczyki pijanemu kierowcy fiata. Okazało się, że rybniczanin miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 42-latek myśląc, że "dogada" się z mundurowymi i w ten sposób uniknie odpowiedzialności, zaoferował im łapówkę 2 tysiące złotych dla każdego w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. W efekcie został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - informuje asp. Bogusława Kobeszko.

Mieszkaniec Rybnika usłyszał już zarzuty, a prokurator objął go policyjnym dozorem, zastosował wobec niego poręczenie majątkowe. Kierowca nie może również prowadzić wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

 

Komentarze

  • jurasek 07 grudnia 2021 14:41to świetnie, pijani kierowcy to zmora z którą trzeba walczyć, a tak z ciekawości, jaki był finał rajdu pana prezydenta Kuczery. to w końcu funkcjonariusz publiczny i należałoby poinformować szczegółowo społeczeństwo o finale zajścia

Dodaj komentarz