Dominik Gajda
Dominik Gajda

Piłkarki ręczne z Żor bardzo dobrze prezentują się na pierwszoligowych boiskach w bieżącym sezonie. Podopieczne Bartłomieja Dudy w ośmiu meczach tylko raz musiały uznać wyższość swoich rywalek, przegrywając ze spadkowiczem z najwyższej klasy rozgrywkowej – Ruchem Chorzów.
W ostatnią sobotę żorzanki pojechały na mecz do Olkusza. Patrząc tylko na ligową tabelę, wydawało się, że MTS jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. Mecz był jednak przez większość czasu dość wyrównany. Zespół z Żor co prawda odskoczył swoim rywalkom na 5 bramek, prowadząc 13:8 i 20:15, ale końcówka spotkania należała do miejscowych, które zmniejszyły prowadzenie gości tylko do dwóch bramek. Ostatecznie MTS wygrał 27:25 i jest wiceliderem pierwszoligowej tabeli.
Kolejny mecz żorzanki rozegrają w sobotę, 11 grudnia. Zmierzą się w wtedy na swoim parkiecie z UKS-em Legnica, który jest 4. w ligowej tabeli. Początek spotkania o godz. 17.

SPR Olkusz – MTS Żory 25:27 (8:13)

MTS: Okręglak, Skrzypek – Kanicka 8, Wiśniewska 8, Barska 4, Mikosz 3, Biernacka 2, Pielesz 1, Wołczyk 1, Kosmowska, Sójka.

Komentarze

Dodaj komentarz