Nowy trener nie pomógł GKS-owi Jastrzębie [ZDJĘCIA]

Nowym szkoleniowcem piłkarzy z Jastrzębia został 45-letni Grzegorz Kurdziel, który związał się z jastrzębskim klubem kontraktem obowiązującym do 30 grudnia 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejne sześć miesięcy. Przez ostatnie cztery sezony pełnił on funkcję asystenta trenera Michała Probierza w ekstraklasowej Cracovii. Wcześniej pracował w Jagiellonii Białystok, Polonii Bytom, Arisie Saloniki, ŁKS-ie Łódź, Wiśle Kraków i Zagłębiu Sosnowiec. Przy Harcerskiej zastąpił Jacka Trzeciaka. – Dziękuję klubowi za okazane mi zaufanie. Jestem świadomy, w jakim momencie przejmuję zespół. Przed nami trudne zadanie, ale na pewno nie jest ono niemożliwe. Większość zawodników wraca z kwarantanny i zaczynamy przygotowania do meczu z Koroną Kielce. W tym tygodniu liczy się dla nas tylko niedzielne spotkanie. Chcemy pozytywnie zakończyć tę rundę przed naszymi kibicami – powiedział po podpisaniu kontraktu trener Kurdziel.
Mecz z Koroną nie był jednak udany dla jastrzębian. Od pierwszego gwizdka było widać większą jakość piłkarską wśród przyjezdnych. Kielczanie na prowadzenie wyszli w 35. minucie, kiedy to po faulu na Błaniku, rzut karny wykorzystał Podgórski. Po zmianie stron na boisku niewiele się zmieniło. Miejscowi co prawda byli aktywniejsi, starali się zagrozić bramce Korony, ale nie niewiele się to zdało. Dodatkowo w 78. minucie, po błędzie defensywy miejscowych, wynik spotkania na 2:0 ustalił Filipe Oliveira.
Było to ostatnie spotkanie jastrzębian w tym roku. Na ligowe boiska podopieczni Grzegorza Kurdziela wrócą w ostatni weekend lutego 2022 roku. Wtedy to na swoim stadionie zagrają z ŁKS-em Łódź.  

GKS Jastrzębie – Korona Kielce 0:2 (0:1)
Bramki: Jacek Podgórski (35. k), Filipe Oliveira (78.)
GKS: Pawełek, Słodowy, Zalewski, Bojdys, Niewiadomski (71. Misala), Ali, Kuczałek, Witkowski, Gajda, Handzlik (71. Balboa), Rumin.

WIĘCEJ O MECZU, KOMENTARZE W NAJBLIŻSZYM WYDANIU TYGODNIKA NOWINY.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz