Archiwum Grzegorz Matusiak Poseł na Sejm RP, Prawo i Sprawiedliwość
Archiwum Grzegorz Matusiak Poseł na Sejm RP, Prawo i Sprawiedliwość

Główny bohater filmu to popularny lewicowy ideolog, a w zasadzie celebryta, który z publikowania książek, artykułów i wywiadów propagujących idee sprawiedliwości społecznej, tolerancji i otwartości dla imigrantów, uczynił źródło niezłych dochodów. Pozwalają mu one na dostanie życie w ekskluzywnej podparyskiej willi. Niestety w jednym z wywiadów telewizyjnych nasz bohater w trakcie burzliwej debaty nieopatrznie składa deklarację, która boleśnie zweryfikuje szczerość wygłaszanych przez niego poglądów. Zaprasza do siebie rodzinę romskich imigrantów z Rumunii. Wzajemne uprzedzenia i stereotypy szybko zmieniają w komediowy dramat to, co miało być jedynie medialną ustawką obliczoną na podbicie słupków popularności.

Przyglądając się od środka naszej nadwiślańskiej scenie politycznej dochodzę do smutnego wniosku, że u nas także nie brakuje tego typu „ bohaterów”. Co więcej od czasu kryzysu imigracyjnego stale ich przybywa. Coraz trudniej przychodzi mi przyglądanie się temu medialnemu plebiscytowi popularności, w którym przede wszystkim politycy Platformy Obywatelskiej, przebijają się w licytacji na składanie obietnic bez pokrycia. Jeżeli doprawimy to wszystko tzw. polityczną poprawnością, to będziemy mogli w pełni dostrzec ogrom przepaści jaka dzieli publiczne deklaracje od rzeczywistości.

Może więc warto skorzystać z pomysłu francuskich scenarzystów, tym bardziej, iż u nas też nie brakuje medialnych autorytetów, dla których idea tolerancji i otwartości jest w istocie jedynie dochodowym sposobem na dostanie życie. Ciekawe, co by się stało gdybyśmy zaczęli poważnie traktować deklaracje opozycyjnych polityków i publicystów dotyczące imigrantów ?

Ilu z nich zdecydowało by się pod własny dach przyjąć rodzinę koczującą przy granicy z naszym krajem?

No cóż , czym chata bogata!

Komentarze

 • Rodzic 14 grudnia 2021 19:29Jak oszczędzić na wkład własny? Aneta z mężem odłożyli 40 tysięcy i stwierdzili, że ich marzenie o mieszkaniu umarło poniewaz oszusci nadrukowali pieniadze i inflacją straciły one wartość zupełnie jak za czasów Balcerowicza i Pana gdy Pan spłacał kredyt spoldzielczy.
 • Aleksander 14 grudnia 2021 12:49Problem w tym ze ta chata jest coraz bardziej karykaturalna a sprawiedliwość to raczej po pijaku. . Np załóżmy Pana kuzyn miałby niska emeryturę, ale kasował jeszcze dietę i maił dodatkowy dochód to On otrzymał by 14stke -bo ma właśnie niska emeryturę!! dodatkowych fantów nikt jemu nie liczy ,no ale klient co ma wyższa emeryturę lecz brak dodatkowych fantów, 14 stki już nie otrzyma , ot takie z Was mądre ustrojstwo i pomyślunek. Tak samo jest z objęciem 500+.. bogatych, którzy ładują publiczne pieniądze w mieszkania i podbijają ich ceny ,jak tu ktoś powyżej wskazał. Tworzycie patologie i pseudo socjalizm. Po co więc pracować ?
 • Byl Pan gornikiem 11 grudnia 2021 20:56Górnik odłożył 500 000zł na koncie ZUS. Podzielić przez 30 lat pobierania emerytury .Powinien dostawać 1400zł brutto
 • A ropa podrozala o 80proc 11 grudnia 2021 20:25A w USA szaleje inflacja i tornado.Tylko dlaczego cholera ten dolar i euro tak dobrze sie względem zlotego maja.
 • Was POje 11 grudnia 2021 18:43Aż 15 pkt karnych do jednego mandatu, które nie znikną bez opłat
 • Wlasciciel malej firmy 11 grudnia 2021 14:58Ten rząd rozpędził takie procesy inflacyjne, że trudno nawet ogarnąć, jakie to będzie miało skutki. Niektrzy nie dostrzegają sensu dalszej pracy, wolą skromnie żyć z socjalu niż pracować. Wszystko drożeje w szalonym tempie. Te podwyżki wynoszą co najmniej 30 procent w stosunku do cen z początku br. w zakresie kupowanych przez nas materiałów i energii. Zużywamy dużo gazu, a obecna cena z grudnia 2021 roku to 11,28 gr/ kWh. Od 1 stycznia 2022 r. będziemy płacić 38,93 gr/kWh, tu nie ma pomyłki! Wzrost to 345 procent, obowiązują nas kontrakty roczne. Papier na potrzeby opakowań serów, styropian do tych samych celów, paliwo, którego dla uprawy ziemi używamy bardzo dużo, podrożały o nie mniej niż 30 procent. Energia elektryczna to wzrost o 50 procent. Pytanie, jak ja mam kalkulować ceny serów na przyszły rok. A nie wspomniałem jeszcze o znacznej podwyżce obowiązkowych danin dla państwa.
 • Janusz 11 grudnia 2021 09:42Dodrukowywanie i rozdawanie pieniędzy nie jest działalnością antyinflacyjną--Kim Wy ku...a jestescie?zlodziejami zamieniajacymi ludzka prace i oszczednosci w smieci po to aby kupic glosy kilku naiwnych idiotow.Dlaczego sibie oidnosicie pensje,czy za to ze okradacie to spracowane spoleczenstwo z zabezpieczen na przyszlosc.Czym Wy jestescie lepsi id liberalow .On okradali nas z wieku emeryralnego a Wy z oszczednosci!Fuj z wami ,zlodziejskie pasozyty spoleczne.
 • Marcin 10 grudnia 2021 08:27Glapinski lze.Zacznijmy od tego ze dostal jak podajs media kilka tys podwyzki.Ile my dostalismy? Cena ropy wzrosla wg niego o 80%,Wystarczy popatrzec na wykres cen ropy z trzech ostatnich lat. Owszem raz przez chwile spadla do bardzo niskich cen ale wowczas my tez spadku ceny paliwa nie doswiadzylismy,.Liczac wg sredniej wazonej cena praktycznie wogole nie wzrosla. Wzrosly za to dodruki pieniedzy w zlitowkach co skutkuje faktem ze zrobiono z niej szmate a narod oszczednosci wymienia na inne formy zabezpieczenia sie przed okradaniem.Na szczescie ja kupilem oiro po 4,35..Nigdy wiecej PISu
 • Inspektor 09 grudnia 2021 20:27Jak tu ma nie być inflacji?" - pyta Adam Glapiński 9 grudnia 2021, 15:26. 1 min czytani Klamal rano,klamaliscie w poludnie ,klamaliscie wieczorem.Owszem inflacja na zachodzie jest bibwprowadzino Vat na import z Chin lecz u nas jest jak Kurski za karetka na sygnale ,dwa razy wyzej bo rozdup...e kase na rozdawnictwo dla meneli wykorzystujac ze mozecie drukowac zlotowki.Ropa kosztowala juz kiedys nawet 200$za barylke i w Polsce byla po 4,8 wowczas.Prad drogi ,bo zajechliscie wlasny przemysl godzac sie za porzyczki na koszty pseudoemisji i sprowadzanie biomasy kolesi krolika do kopalni a to kosztuje.Za komuny sie mowilo ze jak by tu byla pustynia to by piasku od Ich rzadzenia braklo a ja Wam mowie ,od Waszego takze.
 • jurasek 09 grudnia 2021 15:08skończcie te bajery z granicy. W każdej polskiej ambasadzie i konsulacie można złożyć wniosek o azyl, nie trza jechac na Białoruś i tyle na ten temat. Ja bardziej zaprosiłbym Białorusinów, prawdę powiedziawszy to Polacy, za czasów Jagiełły, Białoruś była nasza i jeszcze kawał Ukrainy . Może się o to zaczniemy upominać
 • Dość juz tego 09 grudnia 2021 12:56Zrobiliście z Nas mafie vatowską---depozyty Polaków wynoszą 1017 mld zł, inflacja 8%, oprocentowanie lokat 0,01% co oznacza że Glapinski, PiS przez banki okradają Polaków na 80 mld zł - najwięcej zyskują państwowe banki, aby pokazać rekordowe zyski. Wielkimi beneficjentami są tez kredytobiorcy, którzy zadłużają się na kupno mieszkań po absurdalnych cenach i korzystają na sztucznie zaniżonych stop procentowych, które finansują im deponenci. Oficjalna inflacja 8% a PiSi **** Glapinski podnosi stopę do 1,25%, gdy banki płacą za lokaty praktyczne 0,1. Dość okradania emerytów i reszty Polaków z oszczędności w tym PPE I PPK . Emeryt który miał 2 lata temu 50 tys oszczędności dziś ma realnie nie więcej niż 40-45 tys, a 13-ke i 14-ke to PiS może wsadzić sobie w **** w 2018 ceny mieszkań w Warszawie wynosiły 8 tys. a dziś deweloperzy chcą 15 tys za metr ! To jest też efekt objęcia 500+.. bogatych, którzy ładują publiczne pieniądze w mieszkania i podbijają ich ceny. **** Glapinski zrobił z NBP karykaturalna instytucje. Biorą pensji po kilkaset tys - . Druk makulatury przez NBP, BGK PFR trwa I wzrasta gigantyczny dług publiczny. Najwyższa pora otworzyć oczy . Najwyższy czas Was usunąć I pozbawić majątku za to, że okradliście emerytów i resztę Polaków z oszczędności, doprowadziliście do ogromnej inflacji oraz też napompowaliście bankę na rynku nieruchomości. Podobno pensje rosną... owszem ale kogo , a rosną pensje Glapińskiego, Patkowskiego, Jastrzębskiego, posłów, senatorów, samorządowców -Hetman Najwyższa pora otworzyć oczy . . owszem ale kogo bo jak się okazuje wynagrodzenia połowy Polaków nie wzrosly nawet o 1 zlotowke, !
 • 45lat pracy 09 grudnia 2021 12:41Dobra ,zostawmy juz ten temat i zastanówmy sie dlaczego,dlaczego to utworzyliście nową grupe społeczną wygodnie żyjącą z 500 plus i zasiłków. Znam kobiety, które wychowały czwórkę dzieci i dzisiaj mają wypracowane w emerytury, a nie jałmużnę od państwa z podatków pracujących. Od kiedy ruszył program 500 plus, to większość rodzin starała się o kolejne dziecko, bo będzie dobrze, damy radę, a państwo da nam pieniądze za nic. Do tego opieka jeszcze pomoże więc żyć nie umierać. Tylko za czyje pieniądze? Nasze, czyli podatników. Tlumaczy to skąd ta niebotycznie wyzsza niż w innych krajach Inflacja. Mamy dofinansowanie prądu, gazu, czynszu, to po co pracować? Człowiek wychował dzieci i nie było 500 plus. Rodzic robił na dwie zmiany jak trzeba było - pisali rodzice. Utworzyła się nowa grupa społeczna wygodnie żyjąca z 500 plus i zasiłków. Znam kobiety, które wychowały czwórkę dzieci i dzisiaj mają wypracowane w emerytury, a nie jałmużnę od państwa z podatków pracujących. One też zostały oszukane gdyż takie same co niepracowały otrzymują te same pieniądze. program "Rodzina 500+", program "Dobry Start", program "Maluch+", opieka nad dzieckiem w wieku do lat 3, Karta Dużej Rodziny, dodatek osłonowy, zasiłek rodzinny oraz dodatki do zasiłku rodzinnego, jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka, świadczenie rodzicielskie, do których prawo nabywa się w sposób określony w ustawie z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych ---to po co dłużej pracować w życiu skoro Ci co pracują są na to wszystko okradani brakiem zasiłków lub inflacją!
 • Inspektor 09 grudnia 2021 10:10Panie Pośle , to właśnie nikt inny jak nie Pański kolega z jastrzębia Zdroju z ław Sejmowych ,Pan Krzysztof Gadowski jeszcze niedawno temu deklarował, że do czasu rozpatrzenia wniosków o azyl wszystkich przyjmie jak zrozumiałem nawet na swoje podwórko ,odstąpi Im swoje łóżko ,może dom ,może nawet żonę a w ogóle to ta chłopina jest taka wspaniałomyślna ze zadeklarował iz sam wyjedzie do Syrii , Nigerii lub Turcji -gdzie go oczy poniosą i Łukaszenka zawiezie-- zwalniając tym samym ziemie naszych ojców ,ziemię Polską która zatruwa własnymi ..... -odstąpi uchodźcom. Ja domyślam się ,ten człowiek byłby tak fantastyczny, że nawet postanowił sam zrezygnować z jakiejkolwiek emerytury która ma zamiar pobierać ,będzie dożywotnio pracował jak innym proponował na budowie aby tylko jakiś młody Nigeryjczyk miał tu w Polsce zapewnione komfortowe życie. Tyle ,że oni widząc ze ten chłopina POsełnto cale życie raczej lawirant i kombinator--powiedzieli iż nie chcą zostać w Polsce -wolą do Niemiec gdyż tam o 12;00 w południe wszyscy Niemcy FAKTYCZNIE są w pracy a Oni mogą jako uchodźcy ekonomiczni mogą spokojnie zwiedzać bez przeszkód za darmowy socjal -Hamburg , Berlin czy jeszcze coś innego. Zawsze to dla Nich wycieczka na koszt "wspaniałomyślnych " Niemców,.
 • Inspektor 09 grudnia 2021 10:06Panie Pośle , to właśnie nikt inny jak nie Pański kolega z jastrzębia Zdroju z ław Sejmowych ,Pan Krzysztof Gadowski jeszcze niedawno temu deklarował, że do czasu rozpatrzenia wniosków o azyl wszystkich przyjmie jak zrozumiałem nawet na swoje podwórko ,odstąpi Im swoje łóżko ,może dom ,może nawet żonę a w ogóle to ta chłopina jest taka wspaniałomyślna ze zadeklarował iz sam wyjedzie do Syrii Nigerii ,Turcji -gdzie go oczy poniosą i Łukaszenka zawiezie-- zwalniając tym samym ziemie naszych ojców ,ziemię Polską która zatruwa własnymi ..... -odstąpi uchodźcą. Ja domyślam się ,ten człowiek był tak fantastyczny że nawet postanowił sam zrezygnować z jakiejkolwiek emerytury która ma zamiar pobierać ,będzie dożywotnio pracował jak innym proponował na budowie aby tylko jakiś młody Nigeryjczyk miał tu w Polsce zapewnione komfortowe życie. Tyle ,że oni widząc ze ten chłopina to cale życie raczej lawirant i kombinator--powiedzieli iż nie chca zostać w Polsce -wolą do Niemiec gdyż tam o 12;00 w południe wszyscy Niemcy FAKTYCZNIE są w pracy a Oni mogą uchodźcy ekonomiczni moga spokojnie zwiedzać bez przeszkód za darmowy socjal Hamburg , Berlin czy jeszcze coś innego. Zawsze to dla Nich wycieczka na koszt "wspaniałych" Niemców,.

Dodaj komentarz