Dwa kolejne ligowe mecze mają za sobą hokeiści JKH GKS-u z Jastrzębia. Najpierw podopieczni Roberta Kalabera, w piątek 10 grudnia, rywalizowali w Krakowie z Cracovią. Dwa dni później spotkali się na swoim lodowisku z GKS-em Tychy i był to ostatni mecz jastrzębian w 2021 roku przed własną publicznością.
Piątkowy mecz w Krakowie był bardzo wyrównany i przez długi czas wydawało się, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebna będzie minimum dogrywka. W I tercji wynik spotkania otworzył Górny. Jastrzębianie prowadzili do minuty 38., kiedy to do wyrównania doprowadził Jeżek. O porażce JKH zadecydował błąd defensywy w 57. minucie, który wykorzystał Dmitrij Ismagiłow. Ostatecznie więc to krakowianie cieszyli się z wygranej 2:1.
Dwa dni później hokeiści z Jastrzębia udowodnili, że drzemie w nich spory potencjał. W meczu z Tychami dominowali na lodowisku i tylko w pierwszej tercji kibice mogli mieć wątpliwości, która ekipa zgarnie komplet punktów. Jednak II i III odsłona tego spotkania rozwiała jakiekolwiek wątpliwości. Po dwóch trafieniach Pavlovs, dwóch Kasperlik oraz golach Raca i Sevcenko miejscowi rozbili w derbowym pojedynku tyszan 6:2 i zbliżyli się do nich, w ligowej tabeli, na trzy punkty, mając jedno spotkanie rozegrane mniej.
Hokeiści Kalabera rozegrają w tym roku jeszcze jedno spotkanie. W środę, 22 grudnia zmierzą się w Katowicach z miejscową Gieksą. Miejmy nadzieję, że jastrzębianie wygrają to spotkanie i z przytupem zakończą rok 2021, który obfitował przecież w niesamowite sukcesy JKH.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 6:2 (1:1, 2:0, 3:1)
Bramki: Pavlovs (5., 28.), Kasperlik (31., 41.), Rac (43.), Sevcenko (48.) – Seed (18.), Sierguszkin (53.)
JKH: Nechvatal - Bryk, Górny, Kasperlik, Rac, Kalns - Kamienieu, E. Sevcenko, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals - Kostek, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka - Gimiński, Wróblewski, Płachetka, Pelaczyk.

Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Bramki: Jeżek (38.), Ismagiłow (57.) – Górny (10.)
JKH: Nechvatal - Bryk, Górny, Kasperlik, Rac, Kalns - Kamienieu, E. Sevcenko, Urbanowicz, Pavlovs, Razgals - Kostek, Gimiński, Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka - Horzelski, A. Sevcenko, Płachetka, Pelaczyk.