CBA  Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są dalsze zatrzymania
CBA  Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są dalsze zatrzymania

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Katowicach zatrzymali w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku dwie osoby z terenu województw śląskiego i małopolskiego. Pełnili funkcje prezesów zarządu w spółkach zaangażowanych w proceder wystawiania nierzetelnych faktur i wyłudzania podatku VAT.

- Do wyłudzeń podatkowych dochodziło w 2018 roku. Ustalenia śledczych wskazują, że firmy zajmujące się obrotem artykułami metalowymi wystawiały faktury, które nie odzwierciedlały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych. Działalność podejrzanych doprowadziła do narażenia Skarbu Państwa na uszczuplenia w podatku od towarów i usług na kwotę ponad 10 milionów złotych – informuje wydział komunikacji społecznej CBA.

Zatrzymani usłyszeli w prokuraturze zarzuty poświadczenia nieprawdy w fakturach VAT oraz udziału w oszustwie podatkowym. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych wolnościowe środki.

Do tej pory w toku śledztwa zarzuty usłyszało 13 osób. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są dalsze zatrzymania.
 

Komentarze

Dodaj komentarz