Foto: Policja Mysłowice.
Foto: Policja Mysłowice.

Wczoraj około godziny 14:15, policjanci wydziału ruchu drogowego otrzymali informacje o kierującym, który poruszając się ulicą Żniwną, miał wjechać w boczną drogę gruntowną i ma problemy z wyjechaniem.

- Z relacji świadka wynikało, że mężczyzna mógł być pod wpływem alkoholu. Po przybyciu na miejsce mundurowych mężczyzna szybko wsiadł do samochodu i próbował uciekać. Interwencja zakończyła się zatrzymaniem sprawcy po krótkim pościgu - informuje 

Okazało się, że powodem ucieczki było 3,68 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazał policyjny alkomat po przebadaniu kierowcy. Mężczyzną, który kierował pojazdem marki Peugeot, był 26-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego.

Dziś po północy, w Radlinie przy ulicy Rymera, policja zatrzymała także 40-letniego nietrzeźwiego kierowcę. Mieszkaniec powiatu wodzisławskiego wsiadł za kierownicę pojazdu VW Sharan i mając 3,67 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, najechał na zaparkowany poza drogą publiczną pojazd, dokonując jego uszkodzenia.

W obu przypadkach sprawcom grozi kara do 2 lat więzienia, obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz obowiązek zapłaty świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie niższej niż 5 tysięcy złotych. 

Komentarze

Dodaj komentarz