fot. https://www.raciborz.pl/urzad/
fot. https://www.raciborz.pl/urzad/

14 grudnia odbyła się prezentacja nowego sprzętu pozyskanego przez PK. Maszyny wykorzystywane będą do odbierania odpadów komunalnych od mieszkańców Raciborza.

W zasobach raciborskiego PK znalazły się między innymi kolejne dwie śmieciarki marki MAN oraz jeden HDS. Tym samym przedsiębiorstwo uzyskało wymagany umową stan sprzętowy do rozpoczęcia realizacji zadania. Niedługo mają również pojawić się dwie kolejne śmieciarki „rezerwowe”.

Przypomnijmy, że 23 listopada Racibórz podpisał umowę w sprawie odbioru odpadów z Przedsiębiorstwem Komunalnym, które zostało wybrane do tego zadania w procedurze przetargowej.

Sprzętu jest bardzo dużo. Jeszcze nie tak dawno pokazywaliśmy pierwszy pojazd do odbioru odpadów, a dziś mamy pięć dużych śmieciarek i jedną małą, a to jeszcze nie koniec. Kolejne są w postępowaniu przetargowym. Flota, którą dysponuje Przedsiębiorstwo Komunalne wystarczy na realizację tego zadania, którego się nasza spółka podjęła. Cieszy fakt, że nasze raciborskie pieniądze zostaną w Raciborzu, usługę będzie wykonywała nasza spółka i dzięki temu uzykujemy pełną kontrolę nad gospodarką odpadami, co przekłada się na to, jakie koszty będą ponosić mieszkańcy. Stawka wynosi 21 zł i na tym poziomie będziemy się starali ją utrzymać przez najbliższe lata. Niedługo w skrzynkach pocztowych mieszkańców pojawią się stosowne ulotki. Umowa obowiązuje od 1 stycznia 2022 r. i wtedy nastąpi wywóz przez naszą spółkę, która ma do tego potencjał. Jestem o tym przekonany, że spółka będzie wykonywać to tak, że żaden z mieszkańców nie zorientuje się, iż jakakolwiek zmiana nastąpiła, a jeśli się zorientuje to dostrzeże, że jest lepiej niż było - powiedział Prezydent Miasta, Dariusz Polowy.

 

(źródło: Urząd Miasta Raciborza)

Komentarze

Dodaj komentarz