Archiwum Hanna Kustra Ogólnopolski Strajk Kobiet
Archiwum Hanna Kustra Ogólnopolski Strajk Kobiet

Choinka o zapachu lasu. Wydaje się to takie cudne, ale nie w tym czasie, gdy na drugim końcu naszego kraju w lesie umierają ludzie. Wędrowcy, którzy powinni znaleźć miejsce przy dodatkowych talerzach, a w zamian drut kolczasty. Mróz miast domowego ciepła i głód zamiast 12 potraw. Siedząc w pułapce, tuląc swoje zapłakane i przerażone dzieci, marzą o lepszym świecie, ale również, by nie zamarznąć tej nocy.

W środku Europy, w XXI w., na naszych oczach dzieją się dantejskie sceny. My aktywiści, czujemy tylko bezradność. Bo władze tego kraju, za który mi wstyd, nie zamierzają pomóc tym ludziom, a zarazem łamią ich godność. To są ludzie, nie rzeczy. Każdy z nich ma swoją historię i powód, by uciekać do lepszej przyszłości.

Wyobraź sobie, że tobie i twojej rodzinie grozi niebezpieczeństwo - uciekasz przed wojną, przemocą. Jest silny mróz, w kieszeni kromka chleba. Jesteście przemoczeni, nadchodzi noc. Ile wytrzymasz? Zamiast tego gównianego hejtu i pisaniu bzdur, które powielają absurdalne kłamstwa, warto postawić się w takiej sytuacji. Po co stawiasz dodatkowy talerz na wigilijnym stole? Po co idziesz na Pasterkę? Modli się pod figurą, a diobła mo za skórą. Mimo wszystko życzę Wam, spokojnych, zdrowych świąt, niech to będzie czas jedności i mocnych przemyśleń.

Komentarze

  • twit 17 grudnia 2021 13:49Jezuuu, pretensjonalność Pani Przekazu jest na tak wysokim poziomie, że skali brakuje
  • Podatnik 16 grudnia 2021 08:49Pani ma duuuużo za dużo wolnego czasu, proponuję pracy poszukać zamiast żyć na koszt państwa i podatników!
  • hmmm 15 grudnia 2021 13:32a w Syrii ,a w Afryce ,a w Indiach tez gdzieś komuś dzieje się krzywda a Ty co Hanno ,zamiast tam biegnąć ,opowiadasz tu swoje baje czyniąc nam wyrzuty że Ty i My jesteśmy zdrowi!
  • Mar 15 grudnia 2021 13:27Nie wstyd Pani...spi Pani w domu w łózku ,w czystej pościeli a oni tam marzną, zarabia pani pieniądze i je Polski chleb a oni tam głodują .Nie powinna Pani (gdyby byla taka działaczką przełęknąć nawet kęsa !.Ile Pani wydaje na kosmetyki! fe --powinna pani zostać czystej jakości ascetką , spać na podłodze , żreć to co odpadnie z innych stołów i podesłać Im to wszystko co pani zarobiła w zyciu a szczególnie kupione -środki do zycia ,wieprzowinę do jedzenia ,ubrania ,dom ,mieszkanie ,nawet papier toaletowy. Dlaczego Pani tak nie czyni tylko tu sie mądrzy!
  • Kuba od jakuba 15 grudnia 2021 11:37Pani hanno --czy pani ma wodogłowie z ciężkim urazem intelygencji. Jeszcze raz Pani radze ,obejrzyj sobie pani angielski Film doc Sahara II o Musulmanach tamtych klanów którzy biorąc po kilka żon płodzą po kilkanaście ,kilkadziesiąt dzieci i mówią ,jak Ich Bóg nie wykarmi to pójdziemy do was szczególnie, że Wy nas do siebie zapraszacie i to często obiecując wygodny socjal . W Warszawie "rumunki"w lato przesiadywały z małymi pieskami na słońcu bez wody dla tych spalanych sloneczkiem piesków ,każdy Kto miał zły odruch pomocy dawał do kapelusza a Im więcej dawał to tym gorzej czynił bo one wiedziały że to się opłaca. Obok stalą milicja jak Lukaszenka i nie umiała ,nie chciała rozwiązać problemu. Al ja po raz którys czytajac te pani texty wymyśliłem sposób ,wyślemy panią bez powrotu do Syrii ,Nigerii czy tp a za pani miejsce weźmiemy zamiennie jednego, może nawet dwóch przybyszów marznących gdzieś w lesie i to nie ma znaczenia czy w Polsce czy marznącego za granicą --każdemu pani chce pomóc -nawet kosztem własnego narodu, rodzinny ,siebie --nieprawdaż

Dodaj komentarz