KPP Wodzisław Śląski.
KPP Wodzisław Śląski.

13 grudnia, na terenie zakładu usługowego mieszczącego się przy ulicy Rymera w Radlinie doszło do kradzieży pojazdu Fiat Strada. Policjanci na miejscu ustalili szczegóły kradzieży. Okazało się, że sprawca uciekając zahaczył o zaparkowany pojazd, uszkadzając go, a następnie kilkaset metrów dalej zakończył swoją podróż w płocie ogrodzeniowym przy ulicy Głogowej w Radlinie. 

Pojazd porzucił i pieszo oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci z Zespołu Patrolowego radlińskiego komisariatu bardzo szybko wytypowali sprawcę i zatrzymali go przy jednym ze sklepów przy ulicy Rymera w Radlinie. Teraz mężczyzna odpowie między innymi za  krótkotrwałe użycie pojazdu i prowadzenie pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości- miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

23-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego ma na swoim koncie inne przestępstwa, w październiku 2021 roku włamał się do sklepu przy ulicy Targowej w Wodzisławiu Śląskim i ukradł biżuterię, ponad to w grudniu 2021 roku włamał się do garażu przy ul. Działkowców w Wodzisławiu Śląskim, a następnie poprzez wybicie szyby w pojeździe usiłował dokonać kradzieży rzeczy z wnętrza tego pojazdu. Naruszył nietykalność cielesną i kierował groźby karalne wobec właściela samochodu, który podjął próbę przegonienia sprawcy.

Mężczyzna usłyszał łącznie 6 zarzutów. Na wniosek wodzisławskich śledczych prokurator zastosował wobec 23-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Na wyrok poczeka za kratkami, grozi mu nawet 10 lat więzienia.

 

źródło: KPP Wodzisław Śląski.

Komentarze

Dodaj komentarz