Pixnio
Pixnio

"Mamy 23 tys. zaszczepionych dzieci w wieku 5-11 lat. Zapisanych jest już 190 tys. Najwięcej, bo 38 tys. 11-latków. Strzałka w prawo Do punktów szczepień z wyszło w granicach 250 tys. dawek dla tej grupy wiekowej" - podało w sobotę na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

W czwartek 16 grudnia ruszyły szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Są wykonywane preparatem Comirnaty (Pfizer-BioNTech) w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej. E-skierowanie na szczepienie dla dzieci w wieku 5-11 lat wystawiane jest automatycznie z chwilą skończenia przez dziecko 5 lat. Dopuszczone kanały rejestracji na szczepienie to m.in. infolinia 989, e-Rejestracja i punkty szczepień.

Kwalifikację do szczepienia dzieci wykonuje lekarz z ważnym prawem wykonywania zawodu, również lekarz stażysta i lekarz rezydent. Szczepionki przeciw COVID-19 w grupie dzieci 5-11 lat mogą być podawane wraz z innymi szczepionkami w ramach Programu Szczepień Ochronnych, tylko w różne części ciała. Schemat szczepienia jest dwudawkowy przy zachowaniu rekomendowanego odstępu, co najmniej 21 dni między dawkami. (PAP)

Komentarze

Dodaj komentarz