post image
fot. Urząd Miasta Rybnika

ABSLto wiodąca organizacja reprezentująca sektor nowoczesnych usłubiznesowych w Polsce. Zrzesza ponad 200 największych firm, wyznacza standardy i kierunki rozwoju branży, w której zatrudnionych jest już ponad 350 000 osób. 

Wyróżnienia wręczono podczas uroczystej gali „ABSL Appreciation Gala” – czyli organizowanego co dwa lata wydarzenia, w ramach którego doceniane są osoby, organizacje i inicjatywy mające wpływ na sektor usług biznesowych, społeczeństwo i edukację.

Nagroda dla Rybnika wpisuje się w kategorię „Liderzy – Miasta – wspierający sektor”, doceniającą samorządy i władze przyczyniające się do rozwoju sektora usług biznesowych, poprzez tworzenie przyjaznego, sprzyjającego otoczenia biznesowego, wspomagającego rozwój tego sektora w miastach.

Rybnik, kojarzony do tej pory z górnictwem i ciężkim przemysłem, aktywnie wspiera rozwój nowoczesnych usług dla biznesu. Tworzymy przestrzeń, w której prywatni inwestorzy mogą budować kolejne obiekty z przeznaczeniem na powierzchnie biurowe. Nasze zaangażowanie zostało zauważone i docenione przez znaczące gremium  – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera. – Potencjał inwestycyjny Rybnika i całej aglomeracji, coraz lepiej wykwalifikowane kadry, a także rozwój rynku nieruchomości biurowych, to oferta, obok której nie można przejść obojętnie – dodaje.

Sektor usług biznesowych, to silnie rozwijająca się gałąź gospodarki. Obejmuje przede wszystkim outsourcing procesów biznesowych świadczonych dla klientów zewnętrznych, outsourcing IT, badania i rozwój (R&D), centra usług wspólnych (usługi kadrowe, HR, księgowość, informatyka) dla grupy organizacji.

Powstająca w Rybniku sfera usług dla biznesu, obejmuje tereny zlokalizowane w sąsiedztwie biurowca K1, u zbiegu ul. 3 Maja i Placu Armii Krajowej. Od wielu lat ta część miasta  jest obszarem biurowo-administracyjnym, to tu działają: ZUS, Urząd Skarbowy, biurowiec GAPR, firma Alan Systems. Sporym atutem tego miejsca jest bliskość dworca kolejowego z dużą liczbą połączeń lokalnych i międzynarodowych. Nie bez znaczenia jest też wybudowana w zeszłym roku Droga Regionalna oraz Droga Śródmiejska, które są kolejnymi atutami tego obszaru – dojazd do autostrady obecnie zajmuje ok. 10 min.

Miasto przygotowuje kolejne nieruchomości dla potencjalnych inwestorów. Na przeciwko K1 do końca roku zmieniany jest plan zagospodarowania przestrzennego, który umożliwi w przyszłości powstanie kolejnej inwestycji z sektora nowoczesnych usług dla biznesu – zapowiada prezydent Piotr Kuczera. – Rozmawiamy z właścicielami nieruchomości na tym obszarze, mamy sygnał o gotowości realizacji inwestycji pod konkretnych najemców– mówi Kuczera.

Realizacja zagospodarowania terenu przez miasto jest planowana w latach 2022-2024 (parking wielopoziomowy, układ drogowy i przebudowa Palcu Armii Krajowej). Harmonogram prywatnych inwestycji jest uzależniony od dynamiki działań kolejnych inwestorów.

 

(źródło: Urząd Miasta Rybnika)

Komentarze

Dodaj komentarz