Policja.pl
Policja.pl

W czasie minionego weekendu, w gliwickim garnizonie przyjęto trzy różne zgłoszenia ucieczek z domów, a tym samym zaginięć małoletnich - dwóch dziewcząt w wieku 15 i 17 lat oraz 14-letniego chłopca. We wszystkich sprawach natychmiast rozpoczęto czynności poszukiwawcze, które są kontynuowane. Poszukiwano również, i już odnaleziono, 21-latka, który miał opuścić dom, jak oświadczyła rodzina - z zamiarem samobójczym.

W czasie weekendu zatrzymano między innymi dwóch sprawców kradzieży kurtki wraz z portfelem uczestnikowi imprezy w gliwickiej hali Arena. Było to 34-latek z Raciborza i 30-latek ze Szczecinka. Ujęto 50-letniego obywatela Rumunii, posługującego się skradzioną obywatelowi Polski kartą do bankomatu.

Wśród zatrzymanych nietrzeźwych kierowców niechlubnym rekordzistą okazał się 57-latek z Gliwic, kierujący renaultem, który w sobotę rano na ul. Wyczółkowskiego spowodował kolizję z dacią. W organizmie sprawcy krążyło… 4,6 promila alkoholu.

Policja zatrzymywała również sprawców pobić i uczestników bójek. Wytypowano już podejrzewanego o niezatrzymanie się do kontroli - było to w piątek tuż przed północą na ul. Wróblewskiego w Gliwicach. Młodzieniec kierujący volkswagenem polo, widząc, że nie ma szans w kontynuacji ucieczki, zdołał wyskoczyć z auta i zbiec. Jego ujęcie to kwestia czasu. 

Komentarze

Dodaj komentarz