Archiwum Marek Krząkała Poseł na Sejm RP, Platforma Obywatelska
Archiwum Marek Krząkała Poseł na Sejm RP, Platforma Obywatelska

Rząd popełnił zbyt wiele błędów w zarządzaniu ochroną zdrowia, jest również zbyt uległy wobec ruchu antyszczepionkowców, a za mało słucha głosu ekspertów i lekarzy. Jako naród płacimy za to olbrzymią cenę - kilkaset niepotrzebnych ofiar dziennie. Łącznie zmarło ponad 80000 obywateli Polski.

W naszym regionie w sposób szczególny wybrzmiały w tym roku problemy rybnickiego szpitala. Błędne decyzje osób zarządzających spowodowały zamknięcie oddziałów oraz odejście lekarzy. Wciąż istnieje zagrożenie utraty miejsc pracy dla pozostałego personelu medycznego, a co za tym idzie, zabezpieczenia zdrowotnego mieszkańców. Miasto Rybnik z dobrej woli przeznaczyło 7,3 mln zł na remont oddziału położniczo-ginekologicznego, ale pamiętajmy, że to Marszałek Województwa Śląskiego z PiS bierze odpowiedzialność za kierowanie jednym z największych szpitali na Śląsku.

W gospodarce inflacja szaleje i drenuje nasze portfele przed świętami. Wystarczy iść do sklepu i zrobić codzienne zakupy by przekonać się, jak ceny podstawowych produktów poszły w górę. Na wiosnę rząd ogłosił tak zwany Polski Ład, który miał opierać się na środkach z Unii Europejskiej, ale jak wiemy, kwestie przestrzegania praworządności i zasad demokratycznego państwa prawa znacząco odróżnia PiS od rządów w krajach Europy Zachodniej. Skutkuje to tym, że choć większość w Unii otrzymała pieniądze na odbudowę swoich gospodarek, to Polska i Węgry wciąż mają środki zablokowane. Dodatkowo rosną drastycznie ceny gazu, prądu, a nawet węgla. Boleśnie przekonamy się o tym od stycznia.

W polityce zagranicznej, która de facto przestała istnieć, obecny rząd realizuje agendę Rosji współpracując z ugrupowaniami proputinowskimi w Europie, kłócąc się z Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi. Nasze relacje z Niemcami są najgorsze po upadku komuny i opierają się na wyciąganiu demonów historii. 17 czerwca 2021 minęło równo 30 lat od zawarcia polsko-niemieckiego „Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy”. Dzięki Traktatowi Polska znalazła silnego adwokata i zwolennika naszego wejścia do NATO i Unii Europejskiej – Niemcy. Kryzys na granicy z Białorusią oraz afera mailowa ministra Dworczyka pokazała jak rząd cynicznie dla własnych korzyści wykorzystuje naród i propagandę, jednocześnie osłabiając pozycję Polski na świecie.

Dobrze w tym kraju mają się jedynie rządzący i ci, którzy poprzez kolesiostwo i nepotyzm znaleźli zatrudnienie w państwowych spółkach a te, nawet jeżeli przynoszą straty, to podwyższają pensje swoim pracownikom. Żaden prywatny biznes by się tak na rynku nie utrzymał.
To był skomplikowany rok, który kończy się boleśnie w wielu aspektach życia dla całego społeczeństwa. Ostatnim aktem politycznego wandalizmu i gwałtu na demokracji był „lex TVN”. Mimo to nie traćmy nadziei na lepszą przyszłość. Życzę nam wszystkim, abyśmy po latach podziałów, tworzenia niepotrzebnych nikomu konfliktów wrócili do budowania mostów w oparciu o przestrzeganie prawa, tolerancję, równość i wzajemny szacunek. Życzę dużo spokoju i wypoczynku a w Nowym Roku pozytywnej energii i nade wszystko zdrowia.

 

Komentarze

  • Piotr Wiecarek 30 grudnia 2021 14:29panie marku ,wszędzie w internecie szukałem życiorysu Donald Tuska ale tego zawodowego. Chciałbym się dowiedzieć ,gdzie dokładnie ,kiedy ,ile i od jakiej daty On pracował i czy w związku z pracą ale tą fizyczną nie rżnięciem głupa politycznym, ma lat więcej pracy niż dzieci w sumie wakacji. Najlepiej gdyby pokazał dane jakie przedstawia zazwyczaj każdemu po analizje ZUS. Niestety ,nikagda nie ma tych informacji poza tym że przez 2 lata u Płażyńskiego malował kominy. Co pan o tym myśli!
  • Janusz 28 grudnia 2021 10:51Wie pan dlaczego gdy następnym razem pójdę na wybory to skreślę wszystkich oddając nieważny głos,otóż aby tacy jak pan z PO ,czy ci z PiSu ,czy z PSLu którzy maja tylko jedno w głowie : jak dostać się do koryta i dzielić oraz kasować co sami nie wypracowali, nie mogli ogloszać w TV i gazetach iz to właśnie z pośród głosujących to Oni otrzymali tak duże poparcie i uważają, że maja przez to prawo trwonić ,grabić oraz przyznawać sobie samemu taaaaakiiiiie diety.

Dodaj komentarz