GKS Jastrzębie
GKS Jastrzębie

Jak poinformował GKS-u Jastrzębie nowym członkiem sztabu szkoleniowego został 39-letni Ołeksandr Szeweliuchin, który objął funkcję pierwszego asystenta trenera Grzegorza Kurdziela.
– Cieszymy się, że do naszego sztabu szkoleniowego dołącza trener o tak bogatym doświadczeniu boiskowym. Trener Szeweliuchin w trakcie kariery piłkarskiej pracował z tak uznanymi szkoleniowcami, jak m.in. Walery Łobanowski w Dynamie Kijów czy Adam Nawałka w Górniku Zabrze, od których z pewnością mógł się wiele nauczyć, a zdobytą wiedzę będzie mógł wykorzystać w pracy trenerskiej. Zależało nam, aby trener, którego poszukiwaliśmy na stanowisko pierwszego asystenta, cechował się zarówno dużym doświadczeniem boiskowym, jak i sukcesami na ławce trenerskiej, a trener Szeweliuchin, pomimo iż jest na początku drogi, ma już na koncie awans z 4 do 3 ligi z Karkonoszami Jelenia Góra jako pierwszy szkoleniowiec. Wierzymy, że wniesie do sztabu GKS-u dużo jakości i doświadczenia  – mówi prezes zarządu GKS-u Jastrzębie, Marcin Ćwikła.
Ołeksandr Szeweliuchin jest wychowankiem Dynamia Kijów, a przez pierwsze kilkanaście lat kariery piłkarskiej występował w klubach ukraińskich, rozgrywając 95 spotkań na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. W 2012 roku trafił do Górnika Zabrze, którego był zawodnikiem do 2018 roku. W tym czasie rozegrał w polskiej Ekstraklasie 104 mecze i zdobył 6 goli.

Komentarze

Dodaj komentarz