Grzegorz Matusiak Poseł na Sejm RP, Prawo i Sprawiedliwość
Grzegorz Matusiak Poseł na Sejm RP, Prawo i Sprawiedliwość

Jestem jednym z 31 posłów popierających te regulacje prawne. Kiedy czytam raporty Ministerstwa Zdrowia informujące o setkach osób umierających codziennie z powodu koronawirusa, nie mam najmniejszych wątpliwości, iż postępuję słusznie. Moim obowiązkiem jest również wyjaśnianie tej wydawało by się oczywistej kwestii, nawet gdy w odpowiedzi słyszę argumenty w rodzaju - „wiemy gdzie mieszkasz” lub „przyjdziemy po ciebie”. W czasie pandemii powinniśmy chronić nie tylko swoje życie, ale także życie innych ludzi i temu właśnie ma służyć proponowany projekt ustawy. W myśl jego zapisów, pracodawca będzie miał prawo sprawdzić certyfikat covidowy lub wysłać pracownika na testy.

Powtarzać będę do znudzenia, że nie jest to akt „segregacji sanitarnej”, lecz prawo nas wszystkich do bezpieczeństwa sanitarnego. To nasze prawo do bezpieczeństwa w miejscu pracy, przychodni, szpitalu, ale także w sklepie, restauracji czy chociażby u fryzjera. Czy bez znaczenia jest dla nas fakt, że badający nas lekarz na pewno jest zaszczepiony, podobnie jak ekspedientka podająca nam żywność w sklepie?

Zdaniem osób protestujących ostatnio przed moim biurem, proponowana ustawa jest niezgodna nie tylko z polskim, ale nawet z prawem międzynarodowym. Trudno więc będzie wytłumaczyć decyzję rządów Włoch czy Francji, które wprowadziły obowiązek legitymowania się paszportem covidowym nie tylko w miejscu pracy, ale co gorsza we wszystkich miejscach publicznych. Jeszcze dalej posunęli się Niemcy, gdzie pracodawca ma obowiązek dopuszczać do pracy tylko osoby zaszczepione. To dopiero przykład bezprecedensowego ataku na wolność i swobody obywatelskie.

Każdy ma prawo publicznie wyrażać swoje opinie i poglądy, ważne jednak, by były one zgodne jeżeli nie ze zdrowym rozsądkiem to chociaż z faktami naukowymi. Nie jest to już kwestia prawa, lecz odpowiedzialności za słowa i czyny.

Komentarze

 • Stop ograniczaniu wolności. 13 stycznia 2022 23:28"nie jest to akt „segregacji sanitarnej”, lecz prawo nas wszystkich do bezpieczeństwa sanitarnego" a gdzie prawo wyboru??? Chcecie nas zmusić do szczepień zabierając nam prawo do decyzji i wolności wyboru zasłaniając się bezsensownym hasłem: "prawo do bezpieczeństwa". Co to za "prawo do bezpieczeństwa" ?? Bujda! Chcecie ludzi zmusić do szczepień, to niech politycy w pierwszej kolejności się zaszczepią, odczekajmy ok.5 lat i dopiero wtedy zdecydujmy. Przepraszam, ale podstawione media głoszą tylko o szczepieniu. Nikt nie mówi o ich negatywnych skutkach, albo efektach ubocznych, które tak wiele ludzi doświadczyło! Chyba czas Pana Posła w polityce już minął. Panu już dziękujemy! PS. Dodam, że ten "akt segregacji" jest już mocno odczuwalny i tylko dzieli społeczeństwo. Jak chce się rozwalić naród, to najlepiej go skłócić...
 • Adrianna 13 stycznia 2022 16:39@Czytelnik możemy się spotkać w realu, tam będziesz nikim przy mnie !
 • Janusz 11 stycznia 2022 23:56Rozdaliscie pieniazki dla dzieci ubozszych rodzin ,rozdaliscie tez dla dzieci ludzi z bardzo wysokimi swiadczeniami bez zadbania o to aby powyzej pewnej kwoty dochodu zmniejszac je jako zlotowka za zlotowke i wszysko niby OK. Problem w tym iz na te rozdawane pieniadze ktos musi pracowac i sa to czesto ludzie ktorym nikt kiedys nie pomagal, sa to tez ludzie ktorzy swoje oszczednosci ,dochody okupiuja ciężka pracą a tearaz wywolana przez wasze rozdawnictwo zostali poraz ktorys ponownie okradzieni. Nie macie zadnej pewnosci czy te dotowane dzieci zostana u nas w kraju, moze beda zasilaly gospodarki innych krajow. Nie wprowadziliście w zaden sposob jak w USA kredytowanej odplatnosci dla wszystkich za studia,nie pomysleliscie nawet o tym ! Wiele podobnych zmian mogliscie dokonac jak chociazby glownie zwiekszanie podatku od zajmowanej powierzchni majatkow. Ale wy jak za socjalizmu czyli stare metody, czyli inflacja ,mandaty drogowe jako ukryte podatki.Zero kreatywnosci.
 • Janusz 11 stycznia 2022 23:37Ostry spadek temperatury. Nawet -30 stopni. Wlasnie tego Polsce potrzeba co tu zapowiada Meteo.Wielu musi przyponiec sobie ze mzonki o zyciu bez wegla sa nie mozliwe. Dlacze nie wykonuje sie na kominy pochlaniaczy spalin.
 • Czytelnik 11 stycznia 2022 09:07Adrianno,czas na wizyte u psychiatry ,ewentualnie u tego co wyrzuca zle duchy.Niewierzysz,poczytaj sama siebie.
 • Adrianna 11 stycznia 2022 07:37Odsłuchałeś co mówili ludzie w sejmie 5 stycznia pastuchu jeden ? Wasze wyssane z brudnego palucha bzdury a nie pandemia ! Blokujecie leczenie , blokujecie dostęp do leków antywirusowych , nie oznaczcie ludziom poziomu witamin a potem ich dobijajcie w szpitalach !! Dlaczego w tej waszej parszywej pisowskiej telewizji nie ma ani minuty o zdrowym odżywianiu, o witaminach, o zdrowym stylu życia , o budowaniu naturalnej odporności ??
 • Adrianna 11 stycznia 2022 07:32Nie będziesz śmieciu pchał faszyzmu w tym kraju. Zobaczysz jaki Ci zrobimy czarny PR , jeszcze chwilka, a będziesz żygać własna lucyfernska krwią zw stresu !
 • Adrainna 11 stycznia 2022 07:29Ty satanistyczna ku…o pamiętaj wytargana cię za kudły na środek ulicy !! Twoja rodzine tez, parchu jeden !
 • 67latek 10 stycznia 2022 14:47Panie Posle media dowodza ze po drakonskiej podwyzce mandatow,jest bezpieczniej i lepiej na drodze i ludzie sobie nawet chwalą. Pewien starszy Pan nawet pisze...: "Tak szczegolnie sobie chwale jak z nieoswietlonego pobocza w czarnym stroju,noca lub podczas szarugi cisnie sie pieszy na pasy a ja mam zatrzymac pojazd zanim pomysle ze On chce na nie wlezc bo ja jestem Duchem Sw."..Czekamy na dalsza PIS modyfikacji modyfikacje przepisow. Teraz to pociagi na przejazdach będą ustepowaly zblizajacym sie pojazdom.
 • Ola 10 stycznia 2022 06:14Dlaczego mieli oszczedzac program bezrobotny ,jak mogli okrasc oszczednosci zycia , emeryt frajer.
 • Ola 10 stycznia 2022 06:12A ja proponuje wsparcie mama + dwóch tatów. Czyli wystarczy miec dwóch mezow i dostanie sie emeryture dokladnie taka sama jak te mamy co nigdy nie pracowaly . Fajne , takie PIS ,+ ta frajerka co pracuje.
 • Marcin 09 stycznia 2022 17:03I zobaczyli ze Polacymaja na kontach w bankach az ,130 000000000zl, i pomysleli,a co gdyby Im to inflacja rabnac.
 • Taka sprawiedliwość. 09 stycznia 2022 08:19Kochany obywatelu --pracuj na Menela lub dziadki bardzo bogatych ludzi ,aby Oni mieli się dla PiSu dobrze!
 • Obecnie Emeryt 09 stycznia 2022 08:17Kiedy rozliczy Pan przestępców co w ramach programów PiS mimo ostrzeżeń społecznych wymyślili i na siłe wprowadzili programy PPE i PPK mając niemalże pewność iz osoby zmuszone w tym systemie do rzekomego "oszczędzania" "umoczą" ,ze wartość tych tam zgromadzonych aktywów straci na realnej wartości -co zaledwie po 3 latach działania mamy w przykładach.
 • Kierowca 07 stycznia 2022 12:48Nie mogę się doczekać do nowych wyborów aby naprawić swój błąd, czyli skreślić Was raz na zawsze.
 • i co Wy narobiliscie dobrego 07 stycznia 2022 12:14Zakopiańscy policjanci w odstępie kilkunastu minut ukarali dwóch kierowców mandatami po 2500 zł za kolizję z pieszym. O kolizję z pieszym, a jako kolizję można zakwalifikować dowolne zetknięcie z pieszym, jest bardzo łatwo zwłaszcza na zatłoczonych przejściach bez sygnalizacji świetlnej. Wina – niemal domyślnie – leży wówczas po stronie kierowcy, który ma obowiązek ustąpić pieszemu – nie tylko pieszemu, który jest już na przejściu, ale też temu, kto na to przejście wchodzi.To pokazuje, w jak trudnej sytuacji znaleźli się kierowcy przejeżdżający przez zatłoczone miasto. Dla kontrastu pieszemu, który łamiąc przepisy, wejdzie wprost pod koła samochodu, grozi mandat do 200 zł.Nawet dotknięcie pieszego samochodem, jeśli nie odniósł on obrażeń, kwalifikowane jest jak kolizja
 • Kto pracuje ten frajer 07 stycznia 2022 00:05Sprostowanie -zdanie miało brzmieć : A ja straciłem zaufanie do "demokracji." -- "Kto pracuje ten frajer"--już religia mówi że ukraść , zabrać można tylko temu który ma bo na to zapracował . A wiec komu władza odbiera aby dać to co obiecała innym kupując tym samym sobie głosy. -hmmmm -przemyśl Pan to. Czytaj pełny tekst pod Piotrem Masłowskim
 • Dość już Was 06 stycznia 2022 07:07Zacząłem się modlić abyście jak najszybciej stracili władze. Nie wiem może" lessby" będą mimo swoich dewiacji uczciwiej rządzić. Skończcie juz z tym okradaniem pracujących czy oszczędzających Polaków. Że co , ze niby osłony, dla kogo? dla osób które miały 5-7 lat stażu pracy? dla majętnych cwaniaków którzy cale życie jakże często ukrywali dochody. Co Wy z tymi uczciwie pracującymi w tym narodzie ludźmi zrobiliście? Kupujecie głosy , idziecie na statystykę, kradniecie oszczędności ,dajecie zarobić bankierom i to w sposób jawny ttzw krocie ! Wprowadziliście przymusowe PPE ,PPK a tam ludziska jak ze starą 100 złotówką Waryńskim ,nawet za niedługo za to nie kupią za to lizaka, drakońskie prawo drogowe które niby ma poprawić lub udowodnić że stary obłąkany człowieczek który nie miał nigdy prawa-jazdy mial racje wprowadzając przepis iż pieszy może być nieodpowiedzialnym i to On będzie miał wówczas zawsze racje a mandaty po to są aby temu calemu Waszemu ugrupowaniu braki budżetowe wynikające z pseudorozdawnictwa uzupełniać. Okłamaliście nas , ze utrzymanie złotówki jako środka płatniczego nam jako Narodowi przysporzy dobra. Dziękujemy ,czujemy to na co dzień i wiedz pan ,że my nie jesteśmy idiotami, i wiemy, że jedziecie na inflacji zachodniej jak Kurski za karetką na sygnale , dwa razy szybciej. Natomiast inflacja na zachodzie wynika z opodatkowania towarów z Chin. Przestańcie już rządzić bo nie potraficie ,bo oblazł was demon dorobkiewiczów. Wybierając Was daliśmy prawo do rządzenia sprawiedliwego , rozsądnego i uczciwego gdy Wy podnosicie nawet o 100% płace Prezydentów i itp nas pracujących mając za nic,nie chronicie naszych oszczędności ,to dla Was źródło zysk , pieniądze trwonicie na jakieś pseudo-łaźnie Moszczenica -- o to chodziło w Polskim Ladzie?, rozdajecie na nie wypracowane Urlopy Górnicze w celu umożliwienia odejścia na Emerytury , dla młodych górniczych byczków bez 20lat pracy zamiast Ich za nie zatrudniać przy chociażby utrzymaniu dróg . Panie nie tego się po Panu spodziewaliśmy jako po Pośle. Przekaż Pan swojej egzekutywie partyjnej PiS iż sa w tym kraju ludzie którzy uczciwie na swoje życie pracowali , starają się być prawymi i przestrzegający przepisów, uczestnikami zycia publicznego a teraz sa terroryzowani drakońskim holendernie zepsutym prawem nawet przy poruszaniu sie po drogach gdzie "baran " na czarno ubrany z nieoświetlonego pobocza także w mieście ,bez przygotowanego podejścia do pasów ma pierwszeństwo przed kierowcą który wie że jak Go PiS Policja dorwie to będzie musiał stracić auto . Dość juz Was ,nie macie pojęcia o uczciwym i starannym rządzeniu. Wy się nawet nie nadajecie do ustawiania znaków drogowych!
 • Dziekujemy 05 stycznia 2022 12:29Prezes NBP odleciał. "Inflacja nie ma negatywnego wpływu na portfele Polaków" "Według pana Glapińskiego (dawniej PiS) inflacja nie ma negatywnego wpływu na zasobność portfeli Polaków. Według jednego z wiceministrów PiS, Polacy zyskali na pandemii, bo nie mieli jak wydawać pieniędzy. Lepiej państwu? Z uśmiechem więc otwieramy portfele i szukamy… dna"
 • ten frajer co pracuje 05 stycznia 2022 11:21Panie Grzegorzu jest propozycja. Każdemu zagwarantujemy 1000+ zł na egzystencje: czy pracuje ,czy nie pracuje! czy chce pracować ,czy ma to głęboko gdzieś. Nazwiemy to wsparcie 1000Pis+. To nie żaden kłopot. Pan Glapiński zwiększy obroty na maszynce do produkcji bibuły jakim jest polski zloty . Dodatkwo przed każdym skrzyżowaniem postawimy dwa razy w tygodniu przy zielonej strzałce pozwalającej na warunkowa jazdę w prawo policjanta , kwestie drakońsko wysokich mandatów wyższych niż w Niemczech przy zarobkach polaków jak na Węgrzech już uchwaliliście więc wystarczający dochód do budżetu zapewniony, a gdyby jednak zabrakło to w ramach kontroli prewencyjnej w ciemnych ubraniach z poboczy Inspektorzy Ruchu Drogowego zaczną wchodzić na pasy przez jezdnie aby udowodnić ze grupa zidiociałych promotorów tych drogowych przepisów miała racje i to Oni wykażą teraz jak bardzo to jest skutecznie i z racją wprowadzone oraz dochodowe. Zapewniamy Pana , pomysł chwyci ,każdy zagłosuje na PIS gdyż każdy dostanie gow zawinięte w 1000zł sreberko.

Dodaj komentarz