Archiwum Krzysztof Gadowski Poseł na Sejm RP, Platforma Obywatelska
Archiwum Krzysztof Gadowski Poseł na Sejm RP, Platforma Obywatelska

Szczucie jednych grup społecznych na drugie, bezradność w walce z pandemią, dyplomatyczna buta i arogancja, która doprowadziła do braku wypłaty 770 mld zł unijnych środków na walkę ze skutkami koronakryzysu, skłócenie nas ze wszystkimi najważniejszymi sojusznikami, ograniczanie wolności mediów, kupczenie stanowiskami w celu uzyskania poparcia w głosowaniach, wszechobecna drożyzna - to tylko część „sukcesów”, które zapisało na swoje konto Prawo i Sprawiedliwość w minionym roku.

Pół biedy, jeśli działania te ograniczałyby się tylko do naszego podwórka, niestety, ich skutek ma znaczenie międzynarodowe, a odczuje każdy z nas. To właśnie z naszych pieniędzy będzie trzeba zapłacić za rosnące ceny usług, energii oraz uregulować kary, na które z uporem maniaka pracuje rząd PiS. Zgodnie z ogólnodostępnymi danymi licznik nabił już ponad 500 mln zł w 2021 roku za nieprzestrzeganie postanowień TSUE w sprawach likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego oraz kwestii elektrowni w Turowie. Do dziś rządzącym nie udało się przeprowadzić skutecznych negocjacji ze stroną czeską. Czy można te środki spożytkować w lepszy sposób? Oczywiście to pytanie retoryczne.

Każdy, kto dostał już rachunek za gaz czy prąd już wie, że kolejnym „sukcesem” rządu w minionym roku jest nasze bezpieczeństwo energetyczne. Może nie jesteśmy wyjątkiem w skali europejskiej, ale na pewno wyróżniamy się na jej tle. Całkowita marginalizacja energetyki wiatrowej na lądzie, obcinanie dotacji na instalacje fotowoltaiczne, przejadanie miliardów złotych pochodzących z handlu prawami do emisji dwutlenku węgla, brak modernizacji linii przesyłowych. Wszystko to sprawia, że w nowy rok wchodzimy z kosztownym bagażem technologicznego zacofania. Równie pilnego działania potrzebuje górnictwo. Opóźniające się podpisanie porozumienia z górnikami oraz związane z tym wydłużające się rozmowy z Komisją Europejską stawiają pod znakiem zapytania kondycję finansową Polskiej Grupy Górniczej oraz pozostałych spółek węglowych. Obrazu bezradności dopełnia brak pomysłu na zagospodarowanie terenów po zlikwidowanych kopalniach.

Rozpoczynający się 2022 rok nie napawa optymizmem, szalejąca inflacja, nowe podatki w ramach Polskiego Ładu, czy rosnące ceny prądu i gazu… Przez 6 lat PiS bawił w się w rządzenie Polską, a ludzie Kaczyńskiego czerpali z tego miliony. Na koniec cały ten rachunek mają zapłacić Polacy w towarach i usługach. Wierzę jednak, że wszystkie te przeciwności uda się nam wspólnie przetrwać, a koniec Państwa cierpliwości dla nieudolności działań rządu skończy się przy urnach wyborczych. Mimo wszystko jestem przekonany, że rosnące oburzenie i chęć zmian pozwolą z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Komentarze

  • Czytelnik 11 stycznia 2022 09:13Wcale nie jestescie lepsi od innych. Ja jestem przekonany ze Wam szczególni e zalezy na dlobrym dostepie do koryta. Nie macie nic dobrego,zgodnego i madrego do zaproponowania, nie wiecie jak to sprawpiepdliwie i ucciwie po ukladac poniewaz wiekszosc z Was nigdy z narazeniem zycia , zdrpowia w trudzie dllugiep lata nie pracowala.
  • Nie wiem Kto gorszy 07 stycznia 2022 00:03Sprostowanie -zdanie miało brzmieć : A ja straciłem zaufanie do "demokracji." -- "Kto pracuje ten frajer"--już religia mówi że ukraść , zabrać można tylko temu który ma bo na to zapracował . A wiec komu władza odbiera aby dać to co obiecała innym kupując tym samym sobie głosy. -hmmmm -przemyśl Pan to. Czytaj pełny tekst pod Piotrem Masłowskim
  • Energetyk 06 stycznia 2022 12:13Syndrom Serge, ksiazka autorstwa John Howlett-polecamy do czytaniaI niysl Pan ze teeraz jest bezpieczniej gdyz glupota ludzka i chc awansow oraz przypodobania sie nadal jak w Czarnobylu.
  • Doświadczony 06 stycznia 2022 07:33Człowieku , jakie prawa do emisji dwutlenku węgla" . Idź najpierw do Chin ! Wy aby zapełnić tą swoją kasę to jak już nie będziecie mieli co wymyśleć , to wprowadzicie nam podatek od wody chłodzącej ,,a załatwiłeś Pan przez PE i kolesi od Merkel zabezpieczenie--wadium na wypadek jak by Im tam atomówka wyleciała i skaziła świat? "--nie --to dlaczego! Wiem co mówię gdyż zajmowałem się w swoim życiu zabezpieczeniami technologicznymi i ich blokowaniem. Poprostu , strzyżecie ludzi- mieszkańców tysięcy miejscowości jak baranów własnymi pomysłami z pieniędzy abście sami mogli się dorabiać , trwonić i defraudować . Każdy powód dobry ,każde uzasadnienie --Ważne abyście to Wy mieli kasę.
  • Nie wiem Kto gorszy 05 stycznia 2022 12:00 A ja straciłem zaufanie do demokracji. Obiecałem sobie ze będę juz tylko po to chodził na wybory aby celowo skreślać wszystkich, nie ma znaczenia jak rzekomo są dobrzy , właśnie po to aby Oni po wygraniu nie mogli powoływać się iz od wszystkich wyborców uzyskali aż tak duży procent i mają prawo zarządzać.. . Wszyscy dotychczas rządzący to oszuści mający ukryty cel,...okradać w celu realizacji swoich chorych wizji ..ludzi pracujących i to obojętnie w jakikolwiek sposób, no bo skąd mają na te swoje popieprzone wizje brać?,. Nowe mandaty to tylko jedna z form okradania nas....Nowe mandaty...Na pierwszy rzut oka/Ok - sankcje słuszne.-- Rzecz w tym jednak ,że kierowców traktuje się jako tanią siłę roboczą do zapełniania dziurawego budżetu - a policjantów drogówki, jako poborców podatkowych. I wcale nie bronie tu świadomie ,stale łamiących , stałych przestępców drogowych których można by przykładnie karać ale praworządnie przez sąd .Teraz aż strach nawet się bać. Nie wiem Kto gorszy; . Czy Ci z PO/PSL co bez względu na staż pracy ukradli nam kiedyś wiek emerytalny, czy Ci co mając niewyobrażalnie duże majątki chcą dla siebie super niskiego KRUSu ,czy Ci co promują pedałów i lessby, czy Ci z PiSu co rozdają na lewo i prawo to co sami nie wypracowali ze niby pomagają, wyręczając bez właściwej sobie istotnej wiedzy powołaną do tych celów Pomoc Społeczną gdy tak naprawdę kupują jedynie głosy i o to Im tylko chodzi , Dość już tego skurw..., Ja pasuje,... Cześć
  • Jakub 05 stycznia 2022 11:26A jak Pan głosował gdy uchwalali nowy taryfikator wykroczeń drogowych , a co pan robił aby powstrzymać Rząd przed swobodnym dodrukiem złotówek -co Im gorzej to dla was lepiej?

Dodaj komentarz