Materiały prasowe.
Materiały prasowe.

Podczas koncertu usłyszymy takich wykonawców jak: Marek Piekarczyk, Maciej Balcar, Marcin Styczeń, Bartas Szymoniak, Marika/Skubas, Gabi Gąsior, Magda Anioł, Viola Brzezińska, Arkadio,  chór DeocentryCity oraz laureatów programu The Voice of Poland, w tym rybniczanina Rafała Kozika.

Gwiazdy zaśpiewają zarówno najpopularniejsze kolędy, jak „Bóg się rodzi", czy „Nie było miejsca dla Ciebie", jak i te mniej znane: „Gore gwiazda Jezusowi" czy „Zdrów bądź, Królu Anielski". Będzie można usłyszeć również wiele utworów premierowych.

Koncert będzie też doskonałą okazją do wspólnego kolędowania, zakorzenionego nie tylko w polskiej tradycji, ale przede wszystkim w naszej potrzebie rodzinnego świętowania Bożego Narodzenia.


- Takie doświadczenie będzie po raz pierwszy udziałem mieszkańców polskich miast – przekonują organizatorzy, Katolicka Fundacja Młodzi dla Młodych. - Do kalendarza wydarzeń w naszym kraju weszło już na stałe wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni na miejskich placach i rynkach z okazji ważnych, historycznych rocznic. Do tej pory jednak nie odbyło się, przynajmniej na tak wielką skalę, zbiorowe kolędowanie w przestrzeni miejskiej. Siły jego oddziaływania – kulturowego i społecznego – nie sposób przecenić w okresie tak trudnym, jak ten pandemiczny. Teraz koniecznym jest bowiem odbudowanie więzi międzyludzkich, poczucia wspólnotowości, a także po prostu – umiejętności świętowania razem z innymi.

W trakcie koncertu, który w Polsce organizowany jest po raz ósmy, życzenia złoży Arcybiskup Metropolita Katowicki oraz prezydent Rybnika. Przeprowadzona zostanie też zbiórka wspierająca akcję „Ambasador Miłosierdzia", z której całkowity dochód zostanie przeznaczony dla osób potrzebujących. Współorganizatorem wydarzenia jest miasto Rybnik.

Komentarze

Dodaj komentarz