Dominik Gajda

Podopieczni Roberta Kalabera znakomicie rozpoczęli rok 2022. Po zwycięstwie na inaugurację z Energą Toruń, jastrzębianie pojechali na mecz do Oświęcimia, gdzie rywalizowali z Unią, czyli liderem Polskiej Hokeja Ligi.

Mecz rozpoczął się od trafienia Raca i prowadzenia JKH. Po I tercji był remis 1:1. Decydująca dla losów całego meczu była tercja nr 2, którą jastrzębianie wygrali 2:0, po golach Kasperlika i Pavlovsa. W ostatniej części gry skuteczniejsi byli przyjezdni i ostatecznie mogli cieszyć się z wygranej 5:2. Gola w tym meczu zdobył także Paś, który po powrocie do macierzystego klubu, w dwóch meczach zaliczył 3 trafienia.

Kolejny mecz JKH rozegra w niedzielę, 9 stycznia. Wtedy to na Jastorze zmierzy się Podhalem Nowy Targ i patrząc na postawę jastrzębian w ostatnich meczach, będą oni zdecydowanym faworytem tej potyczki. Początek niedzielnego meczu o godz. 17.

Re-Plast Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
0:1 Rac (Bryk, Kalns) 05:42, 5/4
1:1 Da Costa (Orłow, Themar) 12:12
1:2 Kasperlik (Bryk, Górny) 25:31
1:3 Pavlovs 32:12, 4/5
1:4 Paś (Rac, Kasperlik) 44:39, 5/4
2:4 Oriechin (Da Costa, Wanat) 58:45, 5/4
2:5 Razgals (Pavlovs) 59:59, 4/5, do pustej bramki

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal - Bryk, Górny, Kasperlik, Rac, Kalns - Kamienieu, E. Sevcenko, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals - Kostek, Bahalejsza, Urbanowicz, Paś, Pelaczyk - Horzelski, Ł. Nalewajka, D. Jarosz, R. Nalewajka, Płachetka.