Hanna Kustra Ogólnopolski Strajk Kobiet
Hanna Kustra Ogólnopolski Strajk Kobiet

Nie ma już już skrabka, w kierym by było dobrze. Staramy się, reagujemy, czy to na arenie ogólnopolskiej czy też w naszym mieście - Rybniku. Oddajemy serce, czas, często własne finanse, bo tak trzeba. Nie idzie przejść obojętnie, tak wiele jest jeszcze przed nami: wierzymy w ludzi, że zła passa się skończy. Tylko jak co niektórym dogodzić? Po co ci ludzie są tacy zawistni? Dlaczego ciągle wolą wypisywać bzdury w necie? Co im to daje?

Może chwilę wytchnienia, wylanie złości i zazdrości, że im tak źle. Wiedz, że jak wypisujesz bzdury, obrażasz kogoś, kto się poświęca, stara się robić coś, co zmienia czyjś los. Po co to robisz? Nie chcesz pomagać, to nie przeszkadzaj. Moje życie to misja, kocham to co robię. Nie raz mam dosyć, przychodzi kryzys. Ale taka już jestem, że dobro innych jest dla mnie ważne, choć poświęcam temu czas, nie żałuję. Może jestem naiwna, ale wiem, że żyję w zgodzie z samą sobą i kiedyś będę mogła spojrzeć sobie w lustro z czystym sumieniem.

Swoim działaniem nie przenoszę gór, ale każdy ruch jest jak mały kamyk, który może poruszyć lawinę. Czas nauczył mnie, że dobro buduje, a złość rujnuje. Trzeba sobie stawiać cele i do nich dążyć. Są sytuacje i osoby, którym poświęciłam czas, a później mnie zawiodły. Ale to motywuje do dalszego działania. Na przestrzeni tych wszystkich lat wyrabiamy w sobie tak zwaną tarczę ochronną - nie rusza nas krytyka zawistnych. Ale to boli naszych najbliższych. I zapodam ci dobrą radę: zanim wyzwiesz kogoś w komentarzach, to policz do dziesięciu. Zastanów się co wypisujesz i po co poświęcasz temu czas. Mnie nie zniechęcisz. Takie wspaniałe wielkie hasła cisną.

Do kościoła lecą w niedzielę na jedenastą. Bóg, honor i ojczyzna wypisują na sztandarach, a z ust jad się sączy na bliźniego swego, którego człowieka los nie rozpieszcza. Który ucieka przed przemocą, szukającego tylko azylu. Piszę też do tego, który w zaciszu z Bogiem na ustach znęca się nad swoją rodziną, a w necie udaję zbawiciela narodu. Wiedz człowieku, jesteś zerem. Wasze wielkie słowa to wielkie szambo, gdy nie szanujesz drugiego człowieka.

W Nowym Roku życzę wam jak najlepiej, zdrowia, ale też chwil zastanowienia nad sobą. Róbmy miłość, a nie wojnę.

Komentarze

  • Co się dzieje w przypadku upadłości banku? 24 sierpnia 2023 14:55Co się dzieje w przypadku upadłości banku? I'll immediately grab your rss feed as I can not find your e-mail subscription link or e-newsletter service. Do you've any? Please let me know in order that I may just subscribe. Thanks. Jak napisać uzasadnienie wniosku o upadłość konsumencką?
  • Leopold 18 stycznia 2022 08:57Zabawna jak zawsze :-)))
  • Marko Polo 13 stycznia 2022 12:17"Wkoło tyle do zrobienia. Z roku na rok coraz gorzej nam się żyje w tej pięknej krainie." --no to kuźwa dokarmiać Koty i Psy oraz ptaszki .To też czynienie dobra. A pani co? ,stale pcha ta swoją facjatę na łamy gazety. A może wyjechać na Białoruś , gotować zupki dla Imigrantow po 2000$ i tłumaczyć tym ludziom, że na Białorusi równie pięknie i życie tańsze .Krajto też urokliwy . A jak by Im tam nadal było mało to granica z Moskwą nie jest pilnowana.
  • krzysztof 12 stycznia 2022 15:35To rób swoje i nie sącz jadu!!!!!!!
  • CZYTELNIK 12 stycznia 2022 15:26Kobieto jesteś biedna
  • Marcin 12 stycznia 2022 11:49My tez pomagamy i nie pchamy pyska do Netu ,robimy to po cichu a nie dla sławy.
  • Janusz 12 stycznia 2022 11:40"to oni powinni dbać o ludzi" Oni? --jak Ja się ciesze ze to Pani chce pomagać ,tylko błagam nie moim -naszym kosztem "oni" . My tez chcemy ale po swojemu ,na nas sposób i proszę to uszanować. Ja nie wciskam pani metodyki pomagania , nie sączę jadu w stylu wołania: partia ,Lenin ,socjalizm ,równość a reszte do gułagu. Pani poglady to pani poglądy ,chce pani zapraszać to bardzo proszę udostępnić emigrantom własny dom , ubezpieczyć , zapewnić byt wysyłając zaproszenie na Pani odpowiedzialności i wadium finansowe pod potęzną karą za brak nadzoru. Proszę nie wciskać pani wybrańców nam -społeczeństwu na nasz koszt i nie mówić ze Pani postępuje godniej. Jest też inna możliwość , Pani wyjedzie i swoje miejsce ojcowizny tu na ziemi w Polsce zostawi komuś bardziej potrzebującemu. Niech się pani poświęci , tak to jest możliwe , jak matka Teresa ,tylko że Ona nam nie wciskała biednych i ubogich tylko faktycznie tam w Kalkucie działała. Czekamy na pani czyny a nie słowa.

Dodaj komentarz