Dominik Gajda Robert Lewandowski, Redaktor Naczelny Tygodnika Regionalnego
Dominik Gajda Robert Lewandowski, Redaktor Naczelny Tygodnika Regionalnego "Nowiny"

 Za niemal pewnik można przyjąć, że co najmniej część tych opłat, wielu z nich przeniesie na konsumentów. Znów więcej zapłacimy za podstawowe produkty w sklepach, to tylko kwestia czasu. Spirala inflacji nakręca się na dobre.

Ale kto jest temu winien? W mediach publicznych usłyszymy, że winna temu jest polityka UE oraz oczywiście poprzednie rządy. Za pewnik można przyjąć także dwie rzeczy. Podczas głównego wydania jednego z "programów informacyjnych" usłyszymy, że Polacy są coraz bogatsi, a obywatele Niemiec zazdroszczą nam dobrobytu. Nieprzypadkowo w negatywnym świetle padnie także nazwisko byłego premiera. Obecnie zarabiamy przecież więcej, mamy nowe drogi czy programy socjalne dla najuboższych, choć być może niedługo będą przeznaczone dla nas wszystkich...

A z drugiej strony? To stanowisko opozycji, która skłonna jest skrytykować wszystko i wszystkich co związane jest z partią rządzącą. Jest źle i za wszystko odpowiedzialny jest obecny rząd. Jak wyjść z tego kryzysu? To już zdecydowanie trudniejsze pytanie, na które politycy opozycji tak często nie potrafią racjonalnie odpowiedzieć. Przerzucania odpowiedzialności i bujania w obłokach ciąg dalszy. Szkoda tylko, że przez taką sytuację jaką od wielu lat mamy na polskiej scenie politycznej cierpią zwykli ludzie. 

Pozostaje mi życzyć Państwu tańszego Nowego Roku.

Komentarze

  • KJ. 12 stycznia 2022 10:58Nareszcie fantastyczna bezstronna ocena sytuacji. Brawo . Należy dodać jednak że znana psychotechnika ,sprawdzona w praktyce mówi to nie my jako zarządzający ,to Ci wyżej ! są winni temu a temu. Przypnijmy sobie źródła z pytaniami :Kto był za wejściem do Unii ,jak te traktaty podpisywano,kto brał i bierze z tamtad pożyczki,Kto dzielił się ta kasą ,Kto dzielił się stołkami i wpływami i za ile to wszystko co mamy zostało sprzedane aby Oni mieli. Kto wreszcie z obywateli na tym najbardziej korzystał. Wszystko to jeden wielki ciag sprzedawczyków ,interesów politycznych i prywatnych oraz nienasyconego poczucia chęci wzięcia kasy. Tak się buduje zakłamanie.

Dodaj komentarz