Ból kręgosłupa u seniorów jak im pomoc / Materiał partnera
Ból kręgosłupa u seniorów jak im pomoc / Materiał partnera

Czy materac może zmniejszać ból kręgosłupa?

Podeszły wiek bardzo często ściśle związany jest ze zmniejszeniem higieny snu. Osoby starsze bardzo często z uwagi na posiadane schorzenia odczuwają ból kręgosłupa. To pozornie niegroźna dolegliwość, której konsekwencją jest znaczne utrudnianie w zasypianiu i zmienianiu pozycji w trakcie snu, czego konsekwencją są liczne pobudki, które przerywają najważniejsze fazy snu.

Materac jest akcesorium, którego głównym zadaniem jest wspieranie ciała w trakcie spoczynku. Jego rola polega na zapewnieniu kręgosłupowi regeneracji w całkowicie swobodnej, naturalnej pozycji, co sprzyja niwelowaniu dolegliwości bólowych i zmniejszaniu napięć mięśniowych. Wysokiej klasy materace, konstruowane z certyfikowanych surowców można znaleźć w ofercie marki Hilding, na stronie: https://sennamaterace.pl/109-materace-120x200.

post image
Czy materac może zmniejszać ból kręgosłupa

Jaki materac wybrać dla seniorów zmagających się z bólem kręgosłupa?

Ból kręgosłupa jest dolegliwością, która znacznie obniża jakość życia osób starszych. Bardzo często prowadzi do zmniejszenia sprawności fizycznej, czego efektem jest utrudnione poruszanie i wykonywanie czynności. Jednym ze sposobów złagodzenia odczuwanego dyskomfortu i poprawy efektywności nocnej regeneracji kręgosłupa jest zakup materaca o prozdrowotnych właściwościach. Jednym z najlepszych rozwiązań, proponowanych przez markę Hilding jest zakup modelu kieszeniowego, którego konstrukcja pozwala dogłębnie zregenerować kręgosłup oraz mięśnie go okalające, czego efektem jest zmniejszenie odczuwanego bólu.

Materace kieszeniowe w Rybniku, oferowane przez markę Hilding zbudowane są z rewolucyjnego systemu sprężyn, który opiera się o równomiernym rozlokowaniu sprężyn w oddzielnych kieszeniach, jak na przykład w modelu Fandago. Materac doskonale przystosowuje się do anatomicznej budowy ciała i kręgosłupa, dzięki czemu zyskuje on maksymalne wsparcie podczas przebywania w swobodnej pozycji. W modelu Fandago, producent Hilding ulokował również wkład z maty kokosowej, która wykazuje właściwości hipoalergiczne. Taka budowa gwarantuje zwiększoną higieniczność modelu, dzięki poprawie cyrkulacji powietrza, która zapobiega gromadzeniu się w jego wnętrzu szkodliwych i alergizujących cząsteczek kurzu czy alergenów. Dodatkowo, materac Fandago został odznaczony certyfikatem medycznym, który potwierdza jego wysoką jakość oraz prozdrowotny wpływ na organizm. Wszystkie modele oferowane przez markę Hilding dostępne są w różnych rozmiarach. Materac 140x200 zapewnia odpowiednią ilość przestrzeni dla osób starszych śpiących w pojedynkę, dzięki czemu możliwe jest swobodne zmienianie nocnej pozycji bez obaw o wybudzenie. 

Osoby starsze bardzo często zmagają się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa. Jednym ze sposobów na ich minimalizowanie jest regenerowanie mięśni i całych pleców na materacu, którego parametry dopasowane są do indywidualnych potrzeb użytkownika. 

post image
Jaki materac wybrać dla seniorów zmagających się z bólem kręgosłupa
Baner reklamowy

Komentarze

Dodaj komentarz