Na polskim rynku dostępnych jest kilka wersji pięciodrzwiowej Nowej Astry, wyposażonej w liczne funkcje podwyższające komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. W cenie podstawowej od 82 900 zł, znajdziemy trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,2 litra, z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Większą moc znajdziemy za to w silniku diesla o pojemności 1,5 litra, który w cyklu mieszanym pozwoli na zużycie paliwa na poziomie 4.2-4.8 l / 100 km. Solidny zapas mocy przy maksymalnej efektywności oferuje za to hybrydowa wersja pojazdu, zapewniająca łączną moc 133 kW/180 KM i aż 360 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Ceny Nowej Astry Hybrid zaczynają się od poziomu 152 900 zł.


- Nowy Opel Astra to fantastyczny, pełen emocji samochód! Uwagę przykuwa śmiała i przejrzysta stylistyka z przednim panelem Vizor. Ponadto w naszym nowym kompaktowym modelu oferujemy szczególnie niskie zużycie paliwa, innowacyjne technologie oraz szeroki wybór zespołów napędowych z jednostkami benzynowymi i wysokoprężnymi oraz układem hybrydowym plug-in. Od samego początku klienci mogą zamawiać odpowiednią dla siebie wersję napędu, w zależności od preferencji i profilu użytkowania samochodu - mówi Adam Męciński, dyrektor marki Opel w Polsce.


Stylistyka, która zachwyca
Nowy Opel Astra wyznacza tegoroczne trendy na rynku motoryzacyjnym. Niezwykła sylwetka samochodu została podkreślona wieloma detalami, które nadają pojazdowi sportowy i mocny akcent. To między innymi dzięki przedniemu panelowi Vizor oraz kontrastującemu dachowi do reszty nadwozia. Wyjątkowe wrażenie wizualne tworzy także energooszczędne, tylne oświetlenie LED, które optycznie wtapia się w wyraziste linie nadwozia.
To, że nowy model został opracowany z troską o najdrobniejsze detale widać we wnętrzu pojazdu. Analogowe wskaźniki znane z poprzednich wersji Astry zostały zastąpione przez cyfrowy Pure Panel, który dostarczy kierowcy najistotniejsze dane i posłuży jako mobilne centrum rozrywki. O relaks podczas jazdy zadbają za to przednie, ergonomiczne fotele AGR, które zostały wyposażone w funkcję masażu i wentylacji. W połączeniu z tapicerowaną, elegancką skórą naturalną Nappa lub tkaniną Alcantara tworzy to niezwykle przyjemny komfort jazdy.

post image


Bezpieczeństwo i wygoda
W Nowej Astrze nie mogło zabraknąć wielu nowoczesnych systemów, które ułatwiają jazdę i odpowiadają za bezpieczeństwo podróżnych. Samochód został wyposażony w najnowocześniejsze reflektory pikselowe IntelliLux LED, które znacząco przewyższają poprzednią generację tych świateł. Istotnie zwiększają one widoczność podczas jazdy nocą, dzięki łącznie aż 168 segmentom diod LED, które automatycznie dostosowują wiązkę światła do warunków na drodze tak, aby nie oślepiać innych kierowców.
Nowa Astra została wyposażona również w wyświetlacz projekcyjny, który wykorzystuje technologię rzeczywistości rozszerzonej. Dzięki niemu kierowca bez oderwania wzroku może zauważyć ostrzeżenia systemów bezpieczeństwa, powiadomienia o nadchodzącym połączeniu telefonicznym lub inne informacje systemu multimedialnego. Samochód wyposażono także w wiele systemów bezpieczeństwa. To między innymi aktywny układ utrzymania na pasie ruchu, układ ostrzegania o pojeździe w martwym polu o dalekim zasięgu czy układ ostrzegania przed pojazdami nadjeżdżającymi z tyłu i z boku. Nowa Astra potrafi również monitorować znaki drogowe, sugerując odpowiednio ograniczenie lub zwiększenie prędkości jazdy. Na pokładzie samochodu nie mogło zabraknąć systemu multimedialnego, wzbogaconego o nawigację wraz z serwisem online o utrudnieniach na drodze. To samochód, który spełni największe oczekiwania kierowców.
Szczegółowe dane techniczne Nowej Astry oraz pełna oferta, dostępne są w salonach Opel Fijałkowski, znajdujących się w Rybniku, przy ulicy Żorskiej 75 oraz w Jastrzębiu-Zdroju, przy ulicy Armii Krajowej 70.

post image
 

Komentarze

Dodaj komentarz