Józef Cegiełka Laureaci rogowskiego turnieju, od lewej: Mirosław Szulik, Bogdan Gawron i Stefan Chlebik
Józef Cegiełka Laureaci rogowskiego turnieju, od lewej: Mirosław Szulik, Bogdan Gawron i Stefan Chlebik

W niedzielny poranek w siedzibie Przyszłości Rogów zameldowało się 68 szkaciorzy. Byli wśród nich nie tylko gracze z macierzystego okręgu Śląsk Południe, ale także z sąsiedniego okręgu rybnickiego (licznie reprezentowany był zwłaszcza LKS Forteca Świerklany), byli też zawodnicy niezrzeszeni. Gracze macierzyści okazali się bardzo gościnni, bowiem najlepszy w całej stawce okazał się Bogdan Gawron, czyli gość z okręgu rybnickiego.

Zawodnik Asów Wisusa Żory uzyskał 50 DP i 2940 pkt, rozstrzygając na swoją korzyść 30 partii, które rozegrał jako solista. Drugie miejsce zajął Mirosław Szulik (LKS Lyski, 45 DP, 2892 pkt, 27 zwycięstw). Trzecią lokatę wywalczył Stefan Chlebik (TKKF Relaks Wodzisław, 40 DP, 2805 pkt, 23 wygrane). Dodajmy, że czwarte miejsce wywalczył również gość z okręgu rybnickiego – Andrzej Kąsek (Jardex WDK Szczejkowice, 38 DP, 2790 pkt, 24 wygrane). Kolejnych miejsc w czołówce zawodnicy macierzyści już nie pozwolili sobie wydrzeć.

Zdarzyły się dwa grand ouverty; Jednego (z czterema) miał Lesław Uryga z WOK Gołkowice, drugiego (z trzema) Marian Kasparek z LKS Górki Śląskie. Było to pierwsze grand prix w okręgu Śląsk Południe w tym sezonie.

Komentarze

Dodaj komentarz