Dominik Gajda
Dominik Gajda

W niedzielę piłkarki TS ROW rozegrały kolejny mecz w walce o mistrzostwo I ligi w futsalu. Rybniczanki po rozegraniu siedmiu meczów były na 3. miejscu w tabeli. Przed nimi był lider, czyli Wierzbowianka Wierzbno oraz UKS ISD - UJD Gol Częstochowa. I to właśnie z tą ekipą rybniczanki zagrały w ekonomiku. Stawka pojedynku była więc wysoka, zwycięzca mocno przybliżał się do ekstraligi futsalu, awans wywalczą bowiem dwie najlepsze ekipy I ligi.
Już w 1. minucie meczu obie ekipy wypracowały sobie po jednej dobrej okazji do otwarcia wyniku. Dla miejscowych mogła trafić Pluta, chwilę później dobrą interwencją w bramce TS ROW-u popisała się Rydlewska. Kolejne minuty to lekka przewaga rybniczanek, które miały jednak problem z wypracowaniem sobie dogodnych sytuacji strzeleckich. Duże konkretniejsze były przyjezdne. Rzadko atakowały, ale za to skutecznie. Najpierw w 11. minucie, po składnej akcji całego zespołu, na listę strzelców wpisała się Wójcik. Trzy minuty później było 2:0, po tym jak gola zdobyła Kozłowska. Rybniczanki mogły zdobyć bramkę kontaktową, ale dobrą okazję w 20. minucie zmarnowała Zdechovanova.
Zaraz po zmianie stron na strzał z dystansu zdecydowała się Wodarz i zespół z Częstochowy prowadził 3:0. Rybniczanki nie zamierzały się jednak poddać i za sprawą dwóch bramek Zdechovanovej traciły do rywalek już tylko jedno trafienie. Do ostatnich sekund piłkarki TS ROW-u starały się odrobić wszystkie straty, ale ostatecznie zabrakło na to czasu i to przyjezdne cieszyły się z wygranej 3:2.
Teraz przed rybnickim zespołem mecz w Brzegu, który zaplanowany jest na sobotę, 29 stycznia.

TS ROW Rybnik - UKS ISD - UJD Gol Częstochowa 2:3 (0:2)
Bramki: Petra Zdechovanova (28., 33) - Justyna Wójcik (10.), Roksana Kozłowska (13.), Stefania Wodarz (21.)
TS ROW: Beata Rydlewska, Jessica Pluta, Maja Stopka, Maja Fal, Petra Zdechovanova, Karolina Sok, Weronika Parzych, Patrycja Matla, Katarzyna Jasińska, Julia Dolnik, Daria Kasperska.

WIĘCEJ O MECZU, KOMENTARZE W NAJBLIŻSZYM TYGODNIKU NOWINY

Komentarze

Dodaj komentarz