Dominik Gajda
Dominik Gajda

Piłkarki ręczne z Żor bardzo dobrze prezentują się w rozgrywkach I ligi. Podopieczne Bartłomieja Dudy są wiceliderkami i o awans będą się biły z Ruchem Chorzów. Żorzanki walczą także o puchar Polski i to właśnie w tych rozgrywkach miały okazję zmierzyć się z przedstawicielem Superligi – KPR-em Gminy Kobierzyce. – Zagramy w pucharze Polski z drużyną z najwyższej klasy rozgrywkowej, myślę, że będzie to dla nas super lekcja, będziemy mogli zobaczyć ile nam jeszcze brakuje do Superligi – mówił po ostatnim meczu ligowym Bartłomiej Duda, trener MTS-u. Mecz pierwotnie miał się odbyć 12 marca. Z powodu problemów z koronawirusem, został przełożony na poniedziałek, 24 stycznia. 
Mecz w żorskiej hali rozpoczął się od znakomitej interwencji bramkarki Karoliny Okręglak i trafienia Klaudii Pielesz. Później nie było już tak dobrze. Szybko uwidoczniła się przewaga aktualnych wicemistrzyń Polski nad wiceliderem I ligi. Przyjezdne grały szybko i bardzo skutecznie. Już w 19. minucie meczu miały 10 bramek więcej, prowadząc 13:3. Po pierwszej połowie przedstawiciel Superligi prowadził 19:6, a trener MTS-u miał dodatkowy problem, parkiet z kontuzją opuściła bowiem Pielesz.
Po zmianie stron niewiele się zmieniło, bo zmienić się nie mogło. Zespół z Kobierzyc przyjechał do Żor jak po swoje i nie zamierzał odpuszczać. Dopiero od stanu 28:8 mecz nieco się wyrównał. Trenerka przyjezdnych w większym wymiarze korzystała z rezerwowych, a żorzanki zaczęły grać skuteczniej, popełniały mniej błędów własnych i mocno „przypudrowały” wynik. Ostatecznie KPR Gminy Kobierzyce wygrał 38:20 i zameldował się w kolejnej rundzie pucharu Polski. 
Żorzanki mogą się skupić na walce o ligowe punkty. Miejmy tylko nadzieję, że Klaudia Pielesz szybko dojdzie do siebie i będzie w stanie pomóc swoim koleżankom w meczach I ligi. Pierwszy mecz ligowy podopieczne Bartłomieja Dudy rozegrają w sobotę, 5 lutego. Wtedy to pojadą do Gliwic na mecz z miejscową Sośnicą. 

MTS Żory – KPR Gminy Kobierzyce 20:38 (6:19)
MTS
: Karolina Okręglak, Magdalena Stępień, Laura Skrzypiec – Marta Wołczyk 5, Olesia Donets 4, Gabriela Biernacka 4, Karolina Kanicka 3, Klaudia Pielesz 2, Iga Barska 1, Aleksandra Maziarek, Zuzanna Mikosz, Patrycja Wiśniewska, Karolina Jaworska, Wiktoria Kosmowska. 

WIĘCEJ O MECZU, KOMENTARZE W NAJBLIŻSZYM WYDANIU TYGODNIKA NOWINY

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz