post image
KSSE S.A.

Wsparcie z KSSE to szansa na rozwój

SIGMAPak to firma z polskim kapitałem, która śmiało weszła na rynek opakowań foliowych. 15-letnie doświadczenie jej założycieli zaowocowało współpracą z małymi i większymi przedsiębiorstwami, dla których powstają dedykowane produkty. Obecnie to jeden z największych producentów opakowań foliowych w naszym kraju, który wytwarza m.in. opakowania biodegradowalne oraz powstałe z produktów recyklingowanych. Jak podkreśla Krzysztof Jabłoński, dla jego firmy współpraca z KSSE oznacza możliwość dalszego rozwoju.

-  Do tej pory nasza firma rozwijała się zadowalająco, ale musieliśmy wykonać jakiś skok do przodu, by nawiązać konkurencję na rynkach europejskich. Liczymy na to, że otrzymane wsparcie i współpraca z KSSE pozwoli nam na dalszy rozwój - mówi.

Inwestycja o wartości ponad 5,5 miliona złotych, pozwala na budowę nowego zakładu produkcyjnego, który powstanie w Krzepicach, w powiecie kłobuckim. 

- Inwestycja pozwoli firmie SIGMApak na wzmocnienie pozycji na rynku opakowań foliowych. Budowa nowej hali produkcyjnej oraz zakup maszyn i urządzeń, umożliwi spółce zwiększenie mocy produkcyjnych, w ramach dotychczasowej działalności przedsiębiorstwa - podkreśla Prezes KSSE, dr Janusz Michałek.

Szacuje się, że dzięki nowej inwestycji, zatrudnienie w przedsiębiorstwie wzrośnie o około 15-20%. Pracę znajdą tu głównie specjaliści zajmujący się produkcją opakowań oraz drukarze. Całość inwestycji ma zostać zakończona do 31 grudnia 2024 roku.

Jak mówi wicewojewoda Jan Chrząszcz, to kolejna inwestycja, która pokazuje, że KSSE jest wielką dumą województwa śląskiego.

- Proszę spojrzeć na takie miasta jak: Gliwice, Katowice czy Zabrze. To właśnie tu widać, jak bardzo współpraca ze strefą zmieniła te miasta. Życzę strefie, żeby dalej się tak wspaniale rozwijała. A inwestorowi gratuluję nie tylko, że uzyskał dwusetną decyzję, ale również tego, że jest tutaj z nami. Mam nadzieję, że współpraca ze strefą będzie się Państwu układała tak dobrze, jak wszystkim tym firmom, które już tutaj działają – podkreśla wicewojewoda.

 Sukces z polskim kapitałem

O niewątpliwym sukcesie KSSE świadczy 25-letnia skuteczność w pozyskiwaniu miliardów złotych, co pozwoliło rozwinąć się wielu małym i średnim przedsiębiorcom.  Przez ponad ćwierć wieku, w sumie powstało prawie 90 tysięcy miejsc pracy oraz zainwestowano ponad 42 miliardy złotych przez około 500 firm. Dziś szansę na rozwój otrzymuję także firmy z mniejszych miejscowości.

- Te dwieście decyzji zmieniają oblicze nie tylko dużych miast, ale również takich miejscowości jak Krzepice. Mam nadzieję, że tak jak niektórzy nasi inwestorzy, wkrótce także i Państwo staniecie się globalnymi graczami na rynku - podkreśla Prezes KSSE.

To właśnie rozwój mniejszych przedsiębiorstw z polskim kapitałem jest jednym z priorytetów działalności KSSE. 

- Dotąd strefa mogła kojarzyć się przede wszystkim z wielkimi firmami. Projekt Polska Strefa Inwestycji pokazuje, że właśnie te mniejsze firmy zaczynają wykorzystywać pewne mechanizmy, dzięki którym mogą się rozwijać - mówi dalej.

Na tym jednak nie koniec planów katowickiej strefy. 

- Chcemy być nie tylko najlepsi w Europie. Przed nami wielka misja gospodarcza, z którą jedziemy do Dubaju - zaznacza.

30 stycznia podczas Expo 2020 Dubai odbędzie się konferencja gospodarcza "Business Gateway To Europe", podczas której wystąpi prezes KSSE, dr Janusz Michałek. Jej tematem będzie nowoczesny, śląski przemysł.

Komentarze

Dodaj komentarz