Archiwum Marek Krząkała Poseł na Sejm RP, Platforma Obywatelska
Archiwum Marek Krząkała Poseł na Sejm RP, Platforma Obywatelska

PiS reaguje na wszystko tradycyjnie według utartego schematu: zaprzeczać, wypierać, potem szukać winnych. I tak za podwyżkę cen gazu jego zdaniem odpowiada wyłącznie polityka klimatyczna Unii Europejskiej, choć to rząd PiS zrezygnował z długoterminowych kontraktów na dostawy gazu na rzecz rynku spot, a więc zakupu gazu po obecnych cenach rynkowych. Najmocniej uderza to w małe, rodzinne firmy.

Ze zdumieniem patrzymy na wstrzymanie zawierania nowych umów na realizację przyłączy gazowych dla mieszkańców Rybnika i regionu. Polska Spółka Gazownictwa - spółka córka PGNIG – nie otrzymała na ten cel pieniędzy. Ta decyzja uderza w program "Czyste Powietrze" i walkę ze smogiem. W kontekście podwyżek cen energii warto zapytać rządzących, jak zostały spożytkowane pieniądze z handlu uprawnieniami CO2. Przecież blisko 57 miliardów złotych trafiło do budżetu państwa w ciągu ostatnich lat. Te środki powinny pójść na modernizację sieci energetycznych, a zostały przekazane na inne cele lub wprost źle wydane, jak 2 miliardy złotych które poszły w piach na budowę, a później rozbiórkę dwóch betonowych wież w elektrowni Ostrołęka C.

Polski Ład jest chaosem w oparach absurdu i zamętu. Wiele grup społecznych otrzymuje mniejsze wynagrodzenia, urzędnicy krajowej administracji skarbowej mają problemy z interpretacją przepisów i udzielaniem rzetelnych informacji obywatelom, przedsiębiorcy są na skraju wydolności. Premier Morawiecki w ubiegłym tygodniu stwierdził, że każdy kto straci na Polskim Ładzie będzie mógł rozliczyć się na starych zasadach z 2021 r. To oznacza de facto jeszcze większy chaos, czyli funkcjonowanie dwóch systemów podatkowych w Polsce.

Ten rząd nawet nie potrafi skorzystać z pieniędzy unijnych, które trafiły już praktycznie do wszystkich krajów europejskich poza Polską i Węgrami. 770 mld zł dumnie reklamowanych wiosną ubiegłego roku na rządowych billboardach miało odbudować polską gospodarkę po pandemii. Nie dość, że miliardów wciąż brak, to z powodu uporu i niekompetencji władzy płacimy kary za konflikt PiS z Czechami o elektrownię Turów oraz nieprzestrzeganie praworządności. Rachunek do zapłaty przekroczył już ponad 650 milionów złotych.

Dziesiątki tysięcy Polaków przebywa obecnie na kwarantannie czy izolacji, borykając się z pandemią i chorobą. Wyjątkiem był prezes TVP Jarosław Kurski, który został dziwnym trafem uzdrowiony po sylwestrze marzeń w Zakopanem. Szkoda, że jego telewizja nie wspomniała ile osób po tej imprezie trafiło do szpitala. Ten przykład arogancji władzy jeszcze bardziej uderza w sytuacji konfrontacji z bezkompromisowym podejściem australijskiego rządu wobec gwiazdy światowego tenisa Novaca Djokovica. Uległość rządzących wobec ruchów antyszczepionkowych, brak reakcji na zalecenia lekarzy skupionych w Radzie Medycznej przy premierze spowoduje kolejne setki ofiar, dziesiątki tysięcy zakażeń dziennie i paraliż służby zdrowia. To smutne, ale w tym akurat jesteśmy najlepsi w Europie, a czasem nawet na świecie.

Tak wygląda w skrócie początek roku. Ludzie są zmęczeni, a PiS wciąż maluje trawę na zielono prezentując niezrozumiałe grafiki i sącząc propagandę w mediach rządowych. Winni są wszyscy od księgowych, przez samorządy, po lekarzy, nauczycieli…, a ostatecznie na końcu zawsze Donald Tusk – premier w latach 2007-2014. Stara śpiewka. Skala problemów, przed jakimi stoją Polacy jest wyjątkowa. PiS nie jest w stanie nas przed nimi uchronić, sam przyłożył rękę do powstania wielu z nich. Niestety za tą narodowo-socjalistyczną politykę, rodem z czasów Gomułki płacimy wszyscy wysoką cenę.

Komentarze

  • Prawda o Polsce 31 stycznia 2022 10:40Polski Ład nie podoba mi się. Straciłem ok. 80 zł. Karze osoby, które ciężko pracując, wypracowały sobie emeryturę na godnym poziomie – mówi Krzysztof Bilewicz (69 l.) z Warszawy..---Zyskałam, niestety moim zdaniem to i tak nie zrekompensuje rosnących stale cen. Liczę jeszcze na waloryzację świadczeń – mówi Krystyna Mirska----Trudno mi oceniać te zmiany, bo z jednej strony zyskałam 174 zł, a z drugiej strony bardzo mocno wzrosły koszty utrzymania. A jeszcze nie widziałam nowych rachunków za media – mówi Halina Matysik (67 l.) z Leszna.....tak sie dzieje jak osci doboeraja sie do czyjejs wlasnosci aby wygodpodarowac na swoje fanaberie Podobnie czynilo PO kradnac od najmlodszych lat zatrudnianym wiek emerytalny a dajc Tuskowi ,nierobowi zyciowemu za nic takaaaaa kase.
  • Emmmi 27 stycznia 2022 08:27Jak PO będzie rządzić to nie będzie chaosu.Za rządów PO niczego nie był piniedzy nie było łopaty nie było żeby Donek mógł wykopać kasę no i zwykłych ludźmi nie było tylko elity jedzące ośmiorniczki w Restalracja Sowa no to mara
  • CPK 27 stycznia 2022 05:32PO PO PO i tylko PO ja wam to mówię Krząkała
  • i co 26 stycznia 2022 10:34Wcale nie byliscie lepsi:...Najpierw do wladzy w wolnej Polsce doszli cwaniaki z UW z Balcerowiczem i wami na czele. Okradlo to bydle tysace robotnikow a najbardziej posiadaczy kredytow mieszkaniowych. Pozniej cyniczny Tusk zlodziej wieku emerytalnego , sam nierob zyciowy i kombinator latwego zycia. Na koniec dostali sie sprawieliwi tak bardzo ze zaczeli rozdawac na co sami nie wypracowali a na Nowy Rok dowalili takie mandaty na kierowcow ze az strach sie bac. Niemcy i Austryjacy maja na noc. Do tego inflacja aby okrasc ludzi z oszczednosci rzekomo dla zwiekszenia dzietnosci. Oto Polska ,Polska szubracow i zlodziei politycznych ludzi o chorych,wybujalych marzeniach, zabierajacych innym co nie Ich, antyJanosikow czyli zwyczajnych zbojow rzadowych.

Dodaj komentarz