Nowa inwestycja spółki o wartości 28 119 000 Euro zakłada budowę zakładu produkcyjnego na terenie gliwickiej podstrefy KSSE oraz zakup materiałów i specjalistycznych maszyn. Jak deklarują przedstawiciele firmy, w nowym oddziale Boyd zatrudnienie znajdzie co najmniej 100 pracowników. Boyd Poland jest spółką należącą do międzynarodowego koncernu Boyd, specjalizującego się w produkcji zaawansowanych uszczelnień oraz elementów i akcesoriów wykorzystywanych przede wszystkich w sektorze e-mobilności.
- W gliwickim zakładzie produkowane będą materiały inżynieryjne do uszczelniania, ochrony, łączenia oraz chłodzenia produktów naszych klientów przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii materiałowych. Nasze rozwiązania maksymalizują wydajność infrastruktury 5G i najbardziej zaawansowanych centrów danych na świecie; zwiększają niezawodność i zasięg pojazdów elektrycznych jak również autonomicznych, znacznie podnoszą precyzję najnowocześniejszych systemów opieki zdrowotnej i diagnostyki osobistej, umożliwiają tworzenie krytycznych pod względem wydajności samolotów i technologii obronnych oraz przyspieszają innowacje w elektronice nowej generacji i interfejsach człowiek-maszyna. Kluczowym elementem globalnej, wielkoskalowej produkcji firmy Boyd jest głębokie zaangażowanie w ochronę środowiska poprzez zrównoważone, oszczędne działania, które redukują ilość odpadów i minimalizują emisję dwutlenku węgla – informuje dyrektor gliwickiego zakładu.
Decyzja została wręczona dyrektorowi zakładu, Maciejowi Szmitowi przez prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dr. Janusza Michałka. W uroczystości uczestniczyli także prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Krzysztof Drynda oraz Monika Bryl, zastępca prezesa Katowickiej SSE.
- Inwestycja koncernu Boyd to nie tylko nowe miejsca pracy, ale także nowoczesne technologie dla rozwoju elektromobilności, które rozwijane będą właśnie w naszym regionie. To także kolejne potwierdzenie faktu, iż KSSE i Śląsk stają się hubem e-mobility na mapie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Cieszymy się, że nasza rekordowa, setna decyzja przyznana została tak znaczącemu inwestorowi, który będzie zmieniał oblicze branży i przemysłu w naszym kraju – mówi dr. Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
W 2021 roku Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała aż 102 decyzje o wsparciu, co jest rekordem w historii funkcjonowania stref ekonomicznych w Polsce. 50 z nich przyznanych było dużym firmom i koncernom, natomiast większość, aż 52 dotyczyło Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Łącznie nakłady inwestycyjne powyższych podmiotów wyniosły 5,35 miliarda złotych, co przekłada się na prawie 4,5 tys. miejsc pracy w regionie.
Komentarze