KMP Jastrzębie Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest poważnym wykroczeniem
KMP Jastrzębie Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest poważnym wykroczeniem

W środę 26 stycznia, około godziny 16.00 policjanci pojechali do jednego z mieszkań na ulicy Pszczyńskiej. Dyżurny jastrzębskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie od jastrzębianki, która twierdziła, że potrzebuje pomocy, ponieważ sąsiad miał być wobec niej agresywny. W trakcie wymiany zdań uderzył ją w kolano, które bardzo boli i potrzebuje pomocy medycznej. 

Kiedy patrol przybył do zgłaszającej, to okazało się, że jastrzębianka wcale nie potrzebuje pomocy. Nieprawdą było również to, że potrzebuje pomocy medycznej. Kobieta przyznała się, że wezwała interwencje, ponieważ chciała zrobić sąsiadowi na złość. 50-latka została ukarana mandatem karnym za bezpodstawne wezwanie policji. Nadto w trakcie legitymowania wyszło na jaw, że kobieta jest poszukiwana przez Prokuraturę Rejonową w Rybniku do ustalenia miejsca pobytu.

Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy, uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę potrzebuje pomocy. Zaangażowanie tych służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być w miejscu, gdzie pomoc jest potrzebna.

KMP Jastrzębie
 

Komentarze

Dodaj komentarz