Fot. Mateusz Morawiecki, facebook.com
Fot. Mateusz Morawiecki, facebook.com

Uchwalona przez Sejm 13 stycznia 2022 roku Tarcza Antyinflacyjna 2.0., przewiduje czasową obniżkę stawek podatku VAT na niektóre towary. To w szczególności obniżka VAT-u na paliwa, autogaz, ciepło i energię elektryczną. Od 1 lutego zerowy VAT objął niektóre produkty żywnościowe, gaz ziemny nawozy i inne wybrane środki wykorzystywane w produkcji rolniczej.

- Jednym z największych problemów, z którym borykają się dziś Polacy są wysokie rachunki i wysokie ceny. Podwyżki wynikają z czynników zewnętrznych, niezależnych od rządu. Jednak rząd ma narzędzia do tego by je złagodzić. Dlatego powstała najpierw Tarcza Antyinflacyjna 1.0, a niedługo zacznie działać Tarcza Antyinflacyjna 2.0. Tarcze pokazują, że rząd robi wszystko, aby złagodzić skutki inflacji i zmniejszyć jej koszty dla Polaków - mówi premier.

Jak zapowiedział premier, ceny paliwa powinny spaść nawet o 60-70 gr na litrze. Na wielu stacjach benzynowych już można zauważyć niższe ceny paliw, choć rozbieżność między poszczególnymi stacjami jest dość spora. Niższe stawki VAT mają obowiązywać do 31 lipca br. Pytanie jednak, co dalej?

Komentarze

  • Roooomka 01 lutego 2022 18:21Im lepiej tym gorzej motto obywateli RP O oczywiście 24
  • Obywatelka24 01 lutego 2022 16:12Vat staniał, ale za to cena paliwa poszła w górę. I wyszło jak zwykle - pełna propaganda sukcesu.
  • Szejk 01 lutego 2022 09:16Zapytajcie TUSKA i PO które tak kochacie ŻENADA

Dodaj komentarz