GKS Jastrzębie
GKS Jastrzębie

Klub z Jastrzębia przygotowuje się do piłkarskiej wiosny. Jastrzębian czeka ciężka walka o utrzymanie, dlatego nowy sztab trenerski cały czas szuka piłkarzy, którzy mogliby wzmocnić drużynę. 
W ostatnich dniach z GKS-em kontrakt podpisało dwóch zawodników. 
Daniel Stanclik to 21-letni napastnik, który przenosi się do jastrzębskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego z Piasta Żmigród. Jego kontrakt obowiązywał będzie do 30 czerwca 2023 roku z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.
Przez pierwsze lata kariery mierzący 187 cm wzrostu napastnik związany był z zespołami z Bielska-Białej – najpierw BKS-em, później Rekordem, a od 2014 do 2018 roku z Podbeskidziem, gdzie występował w zespole rezerw. Następnie reprezentował barwy KKS-u 1925 Kalisz, by od rundy wiosennej sezonu 2019/2020 występować w Piaście Żmigród.
Ostatnie 1,5 sezonu w zespole z województwa dolnośląskiego było w wykonaniu tego zawodnika bardzo udane. Na trzecioligowych boiskach zagrał w 53 spotkaniach i zdobył 21 goli, z czego aż 10 (w siedemnastu meczach) w rundzie jesiennej trwającego sezonu. 
Daniel Stanclik trenował z GKS-em od 18 stycznia. Wystąpił w trzech sparingach, w których zdobył cztery gole, ostatecznie przekonując do siebie sztab szkoleniowy i wzmacniając linię ataku, gdzie o miejsce rywalizował będzie z innym pozyskanym tej zimy zawodnikiem, Markiem Fabrym.
Drugim nabytkiem jastrzębian jest Dawid Szkudlarek, który trafił do Gieksy z Górnika Zabrze na podstawie transferu definitywnego. Piłkarz ma 22 lata i występuje na pozycji lewego obrońcy. Jest wychowankiem Szombierek Bytom, z którego w 2012 roku trafił do Gwarka Zabrze, a od sezonu 2018/2019 był zawodnikiem trzecioligowych rezerw Górnika Zabrze. 
W trwającym sezonie wystąpił w siedemnastu meczach, w których zdobył cztery gole. W sumie na trzecioligowych boiskach zagrał w 54 spotkaniach, notując 5 goli i 3 asysty. Związał się z jastrzębskim klubem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2023 roku. 

Transfery GKS-u na dzień 1 lutego 2022 r.:
Przychodzą

Mateusz Bondarenko (O - Sokół Ostróda), Marek Fábry (N - FK Dukla Praga), Wojciech Łaski (P - Pniówek Pawłowice), Bartosz Neugebauer (B - Skra Częstochowa), Władysław Ochronczuk (P - Żetysu Tałdykorgan), Oliver Podhorin (O - Resovia), Daniel Stanclik (N - Piast Żmigród), Dawid Szkudlarek (O - Górnik II Zabrze), Nataniel Wybraniec (P - FC Dolní Benešov)

Odchodzą
Adrián Balboa (N - Raków II Częstochowa), Michał Bojdys (O - Górnik Polkowice), Daniel Feruga (P - Rekord Bielsko-Biała), Wojciech Mazurowski (O - Sokół Ostróda), Jakub Niewiadomski (O - Lech II Poznań, Lech Poznań), Mariusz Pawełek (B - ?), Daniel Rumin (N - GKS Tychy), Dawid Witkowski (O - kontuzja), Łukasz Zejdler (P - ?)

Komentarze

Dodaj komentarz