Archiwum Dzieciaki pojadą na wycieczkę w góry
Archiwum Dzieciaki pojadą na wycieczkę w góry

W Centrum Rekreacji i Rehabilitacji Bushido oraz w hali sportowo-widowiskowej w Boguszowicach odbędą się zimowe półkolonie. Pierwszy turnus rozpocznie się 14 lutego i potrwa do 18 lutego, drugi przewidziano w dniach 21-25 lutego. W półkoloniach mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Zapisy potrwają jeszcze tylko do 4 lutego. - Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność wpłat. Zajęcia zaplanowano w godzinach od 8.00 do 16.00. Koszt za jeden turnus to 300 zł – informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku. Dokumenty należy złożyć w do 8 lutego, w wybranym obiekcie.

Bushido

W programie wycieczki, warsztaty i zajęcia sportowe. Oto plan pierwszego turnusu w Bushido: 14 lutego, o godz.8 nastąpi powitanie dzieci i podział na grupy. Pół godziny później, w trzech grupach rozpoczną się warsztaty, gry i zabawy oraz zajęcia profilaktyczno – wychowawcze. 15 lutego, o godz. 8 przewidziano projekcję filmu, a potem wycieczkę do Muzeum Ognia w Żorach. Tam odbędą się też warsztaty. 16 lutego, o godz. 8 pół koloniści wyjadą na sanki i „jabłuszka” do ośrodka Złoty Groń w Istebnej.

17 lutego, o 8 zaplanowano wyjście do Muzeum w Rybniku oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. 18 lutego, od godz. 8 odbędą się: gry i zabawy, zajęcia plastyczne. Uczestnicy wyjdą też do kina.

Hala MOSiR

Boguszowicka hala MOSiR-u zaprasza od 14 do 18 lutego na pierwszy turnus półkolonii „Kulinarna przygoda”. W pierwszym dniu, o godz. 8 organizatorzy powitają dzieci podzielą uczestników na grupy. Później, aż do 16 pół koloniści wezmą udział w: warsztatach kulinarnych, grach i zabawach na basenie oraz grach i zabawach integracyjnych. We wtorek, o g. 8 zostanie wyświetlony film dla dzieci. Następnie wszystkie trzy grupy wyjadą do Chlebowej chaty w Górkach Małych.

Na 16 lutego, od godz. 8 zaplanowano warsztaty kulinarne, zajęcia profilaktyczno-wychowawcze oraz gry i zabawy w salce gimnastycznej. W czwartek dzieciaki zbiorą się w hali o 8, by przygotować się na podchody. Godzinę później rozpoczną się podchody w ośrodku MOSiR Kamień-Ognisko. Natomiast na g. 14 zapowiedziano olimpiadę sportową w sali gimnastycznej hali w Boguszowicach. 18 lutego, od 8.30 będą trwały naprzemiennie w grupach: warsztaty kulinarne, zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy na basenie.

Harmonogram drugiego turnusu przedstawimy w następnym numerze „Nowin”.

Komentarze

Dodaj komentarz