Piłkarki ręczne MTS-u Żory bardzo dobrze prezentowały się w I rundzie zmagań o mistrzostwo I ligi. Podopieczne Bartłomieja Dudy wygrały 9 z 10 meczów i były wiceliderkami tabeli. Z jedną porażką tę rundę zmagań zakończył także Ruch Chorzów, ale że wygrał bezpośrednie starcie z żorzankami, to Niebieskie znajdowały się na czele. Jeżeli nie dojdzie do niespodzianek, to rewanżowe spotkanie pomiędzy tymi zespołami, zdecyduje kto w przyszłym sezonie zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej.
W pierwszym meczu II rundy, piłkarki ręczne z Żor zmierzyły się na wyjeździe ze Sośnicą Gliwice. Początek spotkania był dość wyrównany, w 23. minucie na tablicy wyników było po 12. Do końca I połowy gospodynie zdobyły już tylko jedną bramkę, żorzanki sześć i to MTS schodził na przerwę w lepszych humorach. Po zmianie stron zespół z Żor szybko rozstrzygnął losy rywalizacji, obejmując prowadzenie różnicą 10 trafień (24:14). Od tego momentu było już jasne, że komplet punktów do tabeli dopiszą sobie piłkarki Dudy. I tak też się stało. MTS wygrał ostatecznie 34:25 i może przygotowywać się do kolejnego starcia ze Zgodą Ruda Śląska, które zaplanowane jest na sobotę, 19 lutego. Początek o godz. 17:00.

SPR Sośnica Gliwice – MTS Żory 25:34 (13:18)
MTS: Zuzanna Mikosz 7, Aleksandra Sójka 6, Olesia Donets 6, Iga Barska 5, Karolina Kanicka 3, Aleksandra Maziarek 3, Maria Wolczyk 2, Karolina Jaworska 2, Magda Stępień, Karolina Okręglak, Laura Skrzypek, Wiktoria Kosmowska

1. MTS Żory    11    30    365:258
2. Ruch Chorzów    10    27    346:204
3. Karkonosze-Jelenia Góra    10    24    337:283
4. Dziewiątka Legnica    10    20    300:288
5. SPR Olkusz    11    14    298:293
6. Otmęt Krapkowice    11    14    248:322