Arkadiusz Kogut / GKS Jastrzębie

Piłkarze z Jastrzębia przygotowują się do rundy wiosennej. Piąty tydzień pracy przebiegał pod dyktando treningów na własnych obiektach oraz dwóch sparingów. Podopieczni Grzegorza Kurdziela zmierzyli się z Polonią Bytom i Ruchem Chorzów.
Klub poinformował także, ze nowym zawodnikiem GKS-u został 21-letni Nataniel Wybraniec. Mierzący 187 cm wzrostu piłkarz, występuję na pozycji defensywnego lub środkowego pomocnika. W rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 reprezentował barwy czeskiego FC Dolní Benešov, występującego na trzecim szczeblu rozgrywkowym. Do tej drużyny z był wypożyczony z SFC Opawa, w którym w sezonie 2020/2021 zaliczył jeden występ w czeskiej ekstraklasie. – Urodzony 26 grudnia 2000 roku zawodnik trenował z naszym zespołem od początku okresu przygotowawczego i wystąpił we wszystkich dotychczasowych meczach sparingowych, jakie rozegrała nasza drużyna – słyszymy w jastrzębskim klubie.
W sparingu z Polonią Bytom jastrzębianie zagrali słabo i przegrali 2:1. Trafienie dla GKS-u zaliczył Konrad Handzlik. W meczu z Niebieskimi było lepiej i skończyło się remisem 2:2.
Ostatni sparing przed pierwszym meczem rundy wiosennej (26 lutego, godz. 20:30 przeciwko ŁKS-owi Łódź) jastrzębianie rozegrają w sobotę, 19 lutego, a rywalem GKS-u będzie trzecioligowy LKS Goczałkowice.

PO MECZU POWIEDZIAŁ
Grzegorz Kurdziel, trener GKS-u Jastrzębie
Miałem sporo uwag do zawodników po meczu z Polonią Bytom. Jeżeli chodzi o mecz z Ruchem, to z pierwszej połowy jestem zadowolony w 90 proc, a z drugiej w 80. Przez większość spotkanie byliśmy dobrze zorganizowani, oczywiście z wyjątkiem tych sytuacji, po których straciliśmy bramki. Mam już zaplanowane, jak może wyglądać nasza jedenastka w meczu ligowym, natomiast cieszy mnie to, że doprowadziliśmy w zespole do rywalizacji. Dlatego nie będę deklarował, kto jest bliżej wyjściowego składu. Mam nadzieję, że zawodnicy będą walczyć do samego końca. To samo dotyczy młodzieżowców. Jeżeli będą się dobrze prezentować na treningach to mają szansę grać. Bez względy na przepisy o liczbie zawodników młodzieżowych na boisku.

Ruch Chorzów – GKS Jastrzębie 2:2 (0:1)
Bramki: Łukasz Janoszka (51.), Kamil Chiliński (61.) – Marek Fabry (31.), Nataniel Wybraniec (59.)
GKS (I połowa): Neugebauer, Borkała, Podhorin, Bondarenko, Zejdler, Kuczałek, Okhronchuk, Kamiński, Ali, Handzlik, Fabry. (II połowa): Drazik, Zalewski, Słodowy, Rutkowski, Szkudlarek, Wybraniec, Łukasik, Gajda, Jadach, Łaski, Stanclik.

Polonia Bytom – GKS Jastrzębie 2:1 (1:1)
Bramki: Orest Tkaczuk (36.), Patryk Stefański (52.) – Konrad Handzlik (60.)
GKS (I połowa): Drazik, Zalewski, Słodowy, Bondarenko, Zejdler, Gajda, Wybraniec, Okhronchuk, Ali, Łaski, Stanclik. (II połowa): Reclaf, Borkała, Podhorin, Rutkowski, Szkudlarek, Kamiński, Gulczyński, Kuczałek, Jadach, Handzlik, Fabry.