Dominik Gajda / Archiwum, info: UM Jastrzębie
Dominik Gajda / Archiwum, info: UM Jastrzębie

Dofinansowanie do prowadzenia szkoleń sportowych, a także udziału w zawodach, uzyskało 16 jastrzębskich organizacji pozarządowych. Największe kwoty otrzymają kolejno Klub Sportowy GKS Jastrzębie S.A. (120. 415, 68 zł),  Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A. i Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie (każdy z nich po 80 tysięcy złotych).

- Jastrzębskie dzieci i młodzież będą mogły próbować swoich sił również w lekkoatletyce, pływaniu w płetwach, szachach, jeździectwie, boksie, karate, judo i minisiatkówce. Szkolenia i organizację zawodów dla osób niepełnosprawnych, w ramach programu "Siatkówka dla wszystkich", prowadzić będzie Klub Sportowy Jastrzębie-Borynia - informuje magistrat.

Dzięki dotacjom z miasta odbędzie się również pięć ważnych imprez sportowych. 32.000 złotych to kwota dofinansowania dla Pressingowej Petardy MTB XCO UCI C3 w Jastrzębiu-Zdroju. To zawody odbywające się w randze Pucharu Polski.  12.000 złotych przeznaczono natomiast na organizację Międzynarodowego Turnieju Carbon Cup Karate Kyokushin 2022. 

Komentarze

Dodaj komentarz