Coraz lepiej spisują się na drugoligowych parkietach koszykarze MKKS-u z Rybnika. Ekipa dowodzona przez Jakuba Krakowczyka to jedna z najmłodszych drużyn w całych rozgrywkach. Bywa, że w składzie zdecydowanie dominują zawodnicy, którzy są jeszcze nastolatkami. W pierwszych kolejkach mieli oni problem z rozstrzyganiem wyrównanych końcówek, czy utrzymywaniem prowadzenia. W ostatnich tygodniach jest w tym elemencie zdecydowanie lepiej, co przekłada się bezpośrednio na wyniki. Rybniczanie mogą się już pochwalić siedmioma wygranymi w lidze.
W środku ostatniego tygodnia MKKS odrabiał zaległości i na swoim parkiecie zmierzył się z Wisłą Kraków. W pierwszy meczu tych ekip krakowianie wygrali różnicą 12 punktów. Na parkiecie rybnickiego ekonomika zdecydowanie lepsi byli rybniczanie. Już po inauguracyjnej kwarcie MKKS prowadził różnicą 12 oczek. Co prawda w II – goście odrobili część strat, ale po zmianie stron na boisku ponownie lepsi byli miejscowi. Przed decydującymi 10-cioma minutami zespół z Rybnika prowadził 57:42 i tylko jakaś katastrofa mogła go pozbawić wygranej w tym spotkaniu. Stało się inaczej, rybniczanie powiększyli jeszcze swoją przewagę, zwyciężając ostatecznie 74:51.
W sobotą, 19 lutego MKKS pojechał na mecz do Bytomia, gdzie zagrał z liderem II ligi, grupy C. Przez pierwsze trzy kwarty koszykarze Krakowczyka radzili sobie dobrze i dotrzymywali kroku najlepszej ekipie w lidze. Niestety, ostatnia 10 minut gry to zdecydowane zwycięstwo miejscowych 32:9. Ostatecznie bytomianie wygrali w całym meczu 99:65 i umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Rybniczanie są na miejscu 11.
W bieżącym tygodniu MKKS rozegra dwa kolejne mecze. Najpierw pojedzie do Przemyśla (środa, 23 lutego), trzy dni później zagra na swoim parkiecie z MUKS-em Tarnów. Początek o godz. 18.00.

BS Polonia Bytom – MKKS Rybnik 99:65 (23:16, 20:21, 24:19, 32:9)
MKKS: Wydra 14, Anduła 15, Majewski 11, Kawczyński 10, Koczy 6, Czorny 4, Lewandowski 3, Kukuczka 2, Ścieszka 0, Kołowrot 0.

MKKS Rybnik – TS Wisła Kraków 74:51 (22:10, 16:21, 19:11, 17:9)
MKKS: Wydra 23, Kosiorowski 19, Lewandowski 9, Majewski 8, Kawczyński 7, Anduła 6, Czorny 2, Kołowrot 0, Tomanek 0, Koczy 0, Kukuczka 0, Ścieszka 0.