Źródło: Policja Wodzisław Śląski.
Źródło: Policja Wodzisław Śląski.

W ubiegłym tygodniu, policjanci z wodzisławskiej komendy powiatowej prowadzili czynności służbowe na terenie jednej z posesji przy ulicy Szybowej w Wodzisławiu Śląskim. Uwagę mundurowych przykuł budynek gospodarczy, którego okna były oklejone czarną folią i taśmami. Ponadto zbliżając się do budynku, policjanci wyczuwali charakterystyczną woń konopi indyjskich. W chwili, gdy stróże prawa chcieli sprawdzić, co znajduje się w środku, z budynku zaczęło uciekać trzech mężczyzn. Zostali oni ujęci przez policjantów po krótkim pościgu.

Po wejściu do środka budynku okazało się, że znajduje się tam profesjonalna plantacja konopi indyjskich, na której zabezpieczono 2700 krzaków konopi oraz sprzęt służący do jej uprawy. W toku podjętych czynności zatrzymano 6 osób zamieszanych w narkotykowy. Zatrzymani to obywatele Wietnamu, Czech oraz Polacy w wieku od 35 do 65 lat. Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim zdecydował o tymczasowym aresztowaniu wszystkich zatrzymanych.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że zatrzymani usłyszą kolejne zarzuty. Za uprawę konopi innych niż włókniste w takiej ilości grozi sprawcom do 8 lat więzienia.

Komentarze

Dodaj komentarz