KMP Jastrzębie Jeden z zatrzymanych
KMP Jastrzębie Jeden z zatrzymanych

W sobotę o godzinie 20.30 w Jastrzębiu-Zdroju odbył się mecz pomiędzy GKS Jastrzębie i ŁKS Łódź. Policjanci wiedzieli, że na mecz wybiera się wielu kibiców z obu drużyn. Aby zapobiec zbiorowemu naruszeniu ładu i porządku publicznego, mundurowi przygotowali odpowiednie zabezpieczenie.

Około 180 policjantów z jastrzębskiej komendy, katowickiego oddziału prewencji i bielskiego pododdziału prewencji, przewodnicy psów służbowych oraz stróże prawa obsługujący armatkę wodną byli przygotowani na każdą sytuację. Mundurowi z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni w całym mieście. Zabezpieczali trasy dojazdowe i okolice obiektu. Niewątpliwie dzięki tak przygotowanemu zabezpieczeniu mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju mogli czuć się bezpiecznie, a mecz odbył się bez żadnych zakłóceń. Na taki efekt wpłynęła ciężka praca policjantów. Wiele kontroli i sprawdzeń to główne zadania w czasie sobotniej imprezy.

W związku z tymi działaniami zatrzymano dwie osoby, które próbowały wejść na stadion mając przy sobie środki narkotyczne. Zatrzymani mężczyźni to 31-letni jastrzębianin oraz 23-letni mieszkaniec Łodzi. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KMP Jastrzębie
 

Komentarze

Dodaj komentarz