Piłkarze z Jastrzębia zainaugurowali piłkarską wiosnę. Pierwszym rywalem podopiecznych Grzegorza Kurdziela był ŁKS z Łodzi, ekipa które nie ukrywa, że chce się włączyć w walką o awans do ekstraklasy. Jastrzębian w najbliższych miesiącach czeka trudna walka o zachowanie statusu pierwszoligowców.
Mecz przy ul. Harcerskiej był wyrównany, chociaż częściej przy piłce byli przyjezdni. To nie przekładało się jednak na klarowne sytuacje strzeleckie. Dodatkowo, w 35. pięknym podaniem popisał się Farid Ali, piłka trafiła do Konrada Handzlika, a ten nie dał szans bramkarzowi gości. Łodzianie szybko doprowadzili do wyrównania. W 38. minucie na sytuacyjny strzał z pola karnego zdecydował się Piotr Janczukowicz i piłka wtoczyła się do bramki bronionej przez Bartosza Neugebauera. Obie ekipy schodziły więc na przerwę przy remisie 1:1.
Po zmianie stron ŁKS nadal próbował przejąć inicjatywę na boisku, ale gospodarze bronili się mądrze i z duża determinacją. W 68. minucie debiutujący w GKS-ie Vladyslav Okhronczuk skierował piłkę, strzałem głową, do siatki, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Powtórki pokazały, że gol prawdopodobnie został zdobyty prawidłowo. Na pewno gdyby został uznany, nikt do arbitra pretensji by nie miał. Goście najlepszą okazję do zdobycia bramki zwycięskiej stworzyli sobie w samej końcówce, ale znakomita interwencją popisał się Neugebauer i mecz ostatecznie zakończył się podziałem punktów.
Kolejne spotkanie jastrzębianie rozegrają w sobotę, 5 marca, wtedy to zmierzą się na wyjeździe z Resovią Rzeszów. Początek meczu o godz. 18.