Po dwóch spotkaniach w Jastrzębiu, po których w walce o półfinał PHL pomiędzy JKH GKS Jastrzębie a Energą Toruń był remis 1:1, rywalizacja – do czterech zwycięstw przeniosła się do Torunia. Niedzielny mecz był bardzo dramatyczny. Jastrzębianie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie po trafieniach Górnego i Pasie. Gospodarze do wyrównania doprowadzili w ostatniej minucie czasu regulaminowego i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej, w 74. minucie gry, na listę strzelców wpisał się Bryk i to JKH zanotował druga wygraną w serii.
Dzień później, w poniedziałek mecz ponownie był bardzo zacięty. Gospodarze w I i II tercji wykorzystali grę w przewadze i prowadzili 2:0. Jastrzębianie starali się odrobić straty, ale byli mało skuteczni. Potrafili zdobyć tylko jedną bramkę, autorstwa Pavlovsa i musieli się pogodzić z porażka 2:1.
Po czterech meczach w serii jest więc remis 2:2. Teraz walka o półfinał wraca do Jastrzębia-Zdroju. Piąty mecz zaplanowany jest na piątek, 11 marca. Kolejny, szósty zostanie rozegrany w Toruniu.

KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
K. Kalinowski (5.), Rodionow (28.) – Pavlovs (40.)
JKH: Nechvatal - E. Sevcenko, Horzelski, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals - Górny, Bryk, Kasperlik, Rac, Kalns - Kostek, Jelszański, R. Nalewajka, Paś, Bondaruk - Jass, Kamienieu, Ł. Nalewajka, Jarosz, Płachetka.

KH Energa Toruń – JKH GKS Jastrzębie 2:3 d. (0:1, 1:1, 1:0, d. 0:1)
Arrak (27. k), Karczocha (60.) – Górny (10.), Paś (31.), Bryk (74.)
JKH: Nechvatal - E. Sevcenko, Horzelski, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals - Górny, Bryk, Kasperlik, Rac, Kalns - Kostek, Bahalejsza, R. Nalewajka, Paś, Bondaruk - Jelszański, Kamienieu, Ł. Nalewajka, Jarosz, Płachetka.