Fot. MZK Jastrzębie.
Fot. MZK Jastrzębie.

– Taką decyzję podjęli jednogłośnie prezydenci, burmistrzowie i wójtowie gmin członkowskich MZK. Jesteśmy solidarni z narodem Ukraińskim i także w ten sposób chcemy im to okazać – mówi Roman Foksowicz, przewodniczący Zarządu MZK. 

Prawo do bezpłatnej komunikacji na wszystkich liniach MZK dotyczy obywateli Ukrainy, który posiadają zaświadczenie wystawione przez Straż Graniczną RP lub odcisk stempla Straży Granicznej RP w dokumencie podróży. Bezpłatna komunikacja obejmuje więc Ukraińców, którzy przekroczyli granicę od 24 lutego 2022 roku, w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy. Obywateli tego kraju przybywających w Polsce od dłuższego czasu (przed inwazją rosyjską) obowiązują standardowe zasady podróżowania. Komunikacja bezpłatna ich nie obowiązuje. Bezpłatną komunikację wprowadzono także w powiecie wodzisławskim.

Komentarze

  • nowy Polak 11 marca 2022 19:02Proponuję by zarządzający Międzygminnym Związkiem Komunikacyjnym płacili swoimi premiami za bezpłatne przejazdy obcokrajowców. Łatwo się rozdaje cudze pieniądze i dewaluuje złotówkę.

Dodaj komentarz