Archiwum Krzysztof Gadowski Poseł na Sejm RP, Platforma Obywatelska
Archiwum Krzysztof Gadowski Poseł na Sejm RP, Platforma Obywatelska

Wszystko to, czego obawiał się każdy zdroworozsądkowo myślący człowiek stało się realnym zagrożeniem i problemem. Wszystkiemu winien jest człowiek, którego chore rojenia o dawno minionej epoce burzą pokój w Europie. Kiedy czytają Państwo te słowa, wojna na Ukrainie trwa już niemal tydzień. Przez te kilka dni, cały świat przekonał się o niezwykłej odwadze, determinacji i bohaterstwie Ukraińców broniących swojej ojczyzny. Na szczęście dla całego demokratycznego świata nie są osamotnieni w swojej walce.

Tragiczna sytuacja, w której znaleźli się nasi wschodni sąsiedzi pokazała, jak istotna jest solidarna współpraca pomiędzy państwami, oraz jak niebezpieczna w skutkach może być izolacja wobec innych krajów. Sądzę, że to ważna lekcja dla rządzących, którzy przez ostatnie lata skłócili nas ze wszystkimi sąsiadami oraz strategicznymi partnerami Unii Europejskiej i NATO. Narazili tym samym na szwank nasze bezpieczeństwo oraz osłabili nas zarówno wizerunkowo, jak i ekonomicznie. Na szczęście nie jest jeszcze za późno, żeby to naprawić. Przede wszystkim raz na zawsze zerwać z syndromem oblężonej twierdzy, do którego przyzwyczaili nas politycy obozu rządzącego.

Trzeba skończyć z tworzeniem urojonych wrogów i opresji, która prowadzi do wykluczenia na arenie międzynarodowej. Rząd powinien jak najszybciej usunąć wszystkie polityczne przeszkody we współpracy nad wspólnym bezpieczeństwem z naszymi partnerami w Europie, NATO i USA. Naszym zagrożeniem jest autokratyczna Rosja, a nie demokratyczny Zachód. Jak najszybciej powinniśmy rozwiązać problem praworządności, który jest główną osią sporu na linii Warszawa – Bruksela. W Rosji nie ma wolnych sądów, tylko upolitycznieni sędziowie, wykonujący rozkazy władzy. To jedna z tych fundamentalnych różnic, która odróżnia narody cieszące się wolnością od tych, które są jej pozbawione. Naprawa sytuacji związanej z sądownictwem jest warunkiem koniecznym do wzmocnienia Polski wobec naszych sojuszników z UE i USA.

Powinniśmy porzucić drogę, którą obrali prorosyjscy europejscy politycy, tacy jak Orban z Węgier czy Le Pen z Francji. Również, co ważne z punktu widzenia naszego regionu, powinniśmy przestać importować węgiel z Rosji. Dla przypomnienia: w latach 2016-2020 sprowadzono do Polski ponad 70 mln ton węgla (głównie z Rosji) za ponad 20 mld zł. Można powiedzieć, że wspieraliśmy rosyjską gospodarkę i rosyjskie miejsca pracy, co w obecnej sytuacji jest ponurym żartem.

Żartem na pewno nie jest kwestia bezpieczeństwa naszej Ojczyzny, której gwarantem jest współpraca ze wszystkimi partnerami w Unii oraz NATO. Ostatnie dni pokazały, że Polacy, nie oglądając się na rządzących, test z solidarności zdają wzorowo. W całym kraju organizowane są zbiórki darów i wiece poparcia, w miastach i miasteczkach działają punkty pomocy dla uchodźców. Rodzi się tylko pytanie - czy rząd PiS jest w stanie wyciągnąć wnioski z tej sytuacji? Czy będzie w stanie wziąć dobry przykład z postawy Polek i Polaków i przełożyć go na międzynarodową współpracę?

Komentarze

  • jestniw pomysl na 10zo za Euro i kupow glosow 07 marca 2022 21:04Kończysz 18 lat? Dostajesz 100 tys. zł od państwa! Brzmi jak bajka? Pojawił się taki pomysł
  • Adrian 07 marca 2022 19:19No to idziemy w kierunku za euro 10zl. Po to ludzi zmszali do PPE i oszczedzania aby miec Kogo okradac z przymusowych oszczednosci. Czego ten system przymusu panstwowego dla kariery kilku zarzadow partyjnych ich rodzin nie wymysli.Zmusic ludzi do przymusowych oszczednosci na emeryture aby za 20-30lat mogli sobie za to wskutek rozdawnictwa i celowej inflacji kupic co najwyzej zapalki. Chory kraj ,raj dla oszustow .
  • Witold Gadomski 05 marca 2022 15:23 Filantropi sięgają do mojej kieszeni
  • Andrzej Ordynkiewicz 04 marca 2022 23:17No i jest Euro= 5zl no i nowa przyszpieszona 14-stka czesto dla tych ktorzy prace kochali poniewaz lubili o niej sluchac. Andrzej pracowal 50l i uwaza siebie teraz za frajera. Mi wyliczaja twierdzi a Im rozdaja za poparcie chociaz Oni posiadaja czesto olbrzymie majatki.
  • Marek Jarek 04 marca 2022 20:30Tak słabego złotego nie było od dwóch dekad. Wojna deprecjonuje polską walutę Piątek, 4 marca i dziewiąty dzień wojny na Ukrainie, nie jest dobry dla polskiej waluty. Zbrojna agresja Rosji sprawia, że złoty wciąż traci na wartości. Tak słaby nie był od ponad dwóch dekad . --dlaczego złotego? ..czyż gdy jest powódź to górale nie wylewają szamba do Dunajca twierdząc że sami je wywieźli? czyż rozdawnictwo i produkcja pustego pieniądza i przez to okradanie oszczędności obywateli nie są prawdziwą i główna przyczyna deprecjacji pracy i złotówki. Kasia córka Donalda ,blogierka mody --dofinansowanie pomocy kilkanaście tysięcy zł ,zieć Tuska 1,5mil dotacji i torebka za 30 000z l dla Kasi w formie prezentu , j Bąk -syn Donalda choc mial same straty nawet przed zarazą dostaje dotacji rocznego dochodu pracownika przemysłu ..Czy to jest normalny kraj ?
  • loteria 02 marca 2022 22:39Kiedys organizowal Pan konkursy ortograficzne.Ja proponuje nowy,inny. Kto bedac znany z np PESElu .zgadnie z dokladnoscia do 0,05zl czyli 5gr. wartosc Euro na koniec rzadu PISu ten dostanie od Pana prawo do dopracowania do 67r zycia. Jak Pan sadzi ,Euro przebije wowczas 10zl.?
  • Czy napewno Murem za Mundurem? 02 marca 2022 10:30Zasadnicza służba wojskowa w desancie spadochronowym,...druga klasa specj wojskow i stale przez lata jak psa ciągnie do WKU po to aby "przymierzyć beret", odebrać kolejną kartę mobilizacyjna czy wezwanie na ćwiczenia aby własny Naród umieć bronic z obietnicą dla Nas ze kiedyś coś za to dostaniemy do emerytury przez podwójne jej przeliczenie tego okresu czyli czasu sluzby do emerytury...--wojska powietrznodesantowe miały dwukrotny ,morskie przelicznik 1,5.... Po 4 latach od zakończenia służby ( z nabytymi przez nia dolegliwościami ,nawet utratą zdrowia) --ojczyzna wycofuje się z przyrzeczenia mając nas w najczerniejszej d..--myśleli, że wojsko i żołnierze zasadniczej już Im nigdy nie będzie potrzebne.. i co mi "płaczecie" ,bronić swojego domu i tak będziemy ale co Wy przedstawicielu władzy jesteście warci..? Teraz mamicie strażaków druhów podobnym dodatkiem do emerytury .Za 4 lata podziękujecie IM,wycofacie się z tego lub ta obiecana kasa zostanie zjedzona przez inflacji i niezrewaloryzowana co na jedno wyjdzie. --już tez nie będą potrzebni.

Dodaj komentarz