post image
Fot. KSSE, Facebook.com

1 521 decyzji na łączną kwotę 73,4 mld zł - to właśnie wynik SSE od września 2018 roku, do końca grudnia 2021 roku. To inwestycje z deklaracją utworzenia ponad 31,5 tys. nowych miejsc pracy.

- Specjalne Strefy Ekonomiczne od wielu lat stanowią motor napędowy polskiej gospodarki. Początkowo miały być remedium na problemy społeczno-gospodarcze naszego kraju, takie choćby jak  wysokie bezrobocie. Odpowiadają za przyciąganie do Polski nowych inwestycji oraz wdrażanie najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Dzięki temu z roku na rok Polska umacnia swoją pozycję na europejskim i globalnym rynku – powiedział minister rozwoju i technologii Piotr Nowak.

Jak dodał wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak, to właśnie tempo i liczba inwestycji polskich firm cieszy najbardziej. 

- Za nami najlepszy jak dotąd rok w historii Polskiej Strefy Inwestycji. Będziemy dalej wspierać i zachęcać przedsiębiorców do realizacji nowych projektów biznesowych w naszym kraju, aby kolejne lata były równie udane - mówił.

Swój znaczny udział w rozwoju PSI ma między innymi Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Tylko w samym 2021 roku, KSSE wydała rekordowe 102 decyzje o wsparciu, co okazało się najwyższym wynikiem w skali kraju. Jak wynika z analiz KSSE, każdy kolejny rok funkcjonowania PSI, od roku 2018, okazywał się rekordowy, także w porównaniu z obowiązywaniem przepisów o SSE. W latach 1996-2018, KSSE wydała ponad 590 zezwoleń, natomiast tylko w trzech ostatnich latach, aż 223 takie decyzje o wsparciu.

Komentarze

Dodaj komentarz