Fot. Wacław Troszka
Fot. Wacław Troszka

Jest ciepło, przytulnie i spokojnie… Choć to nie dom – ten jest w ojczyźnie, w Ukrainie – pokoje w hotelu Olimpia lub Arena – zabezpieczają najważniejsze potrzeby uchodźców. Kolejne osoby szukające w mieście schronienia przed wojną, będą kierowane do tych i innych punktów tworzących bazę miejsc noclegowych.

Własne łóżko, łazienka, ciepłe posiłki, wsparcie informacyjne – przybyli do Rybnika Ukraińcy mogą liczyć na wielowymiarową pomoc. Na początek otrzymali także Rybnicką Paczkę dla Ukrainy – przygotowany przez rybniczan zestaw niezbędnych artykułów medycznych, spożywczych i osobistych.

– Staramy się jak najskuteczniej pomagać uciekającym przed wojną Ukraińcom. Chcemy dać im choć namiastkę domu,  poczucia bezpieczeństwa. Naszym celem jest pomoc, która spowoduje, że Ukraińcy poczują się u nas dobrze. Dziękuję rybniczanom za wszelką okazywaną pomoc. Jednocześnie apeluję, by odpowiadać na faktyczne potrzeby – nie przynośmy rzeczy do  miejsc noclegowych dla Ukraińców, tam wszystko jest – wskazuje prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Miasto Rybnik stworzyło do tej pory 440 miejsc noclegowych dla uchodźców z Ukrainy, baza jest sukcesywnie zwiększana. Ponad 100 osób zostało już zakwaterowanych – w hotelach Olimpia i Arena. Kolejne miejsca będą uruchamiane sukcesywnie, w miarę rozwoju sytuacji i bieżących potrzeb.

Komentarze

Dodaj komentarz